Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért lepődött meg az orvos...

Miért lepődött meg az orvos azon amikor azt mondtam, hogy két éve nem voltam lázas? 19f

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán voltam életemben lázas, talán ötször, többször úgy tudom, hogy nem. Ha le is betegszem (megfázom), akkor csak annyi történik, hogy bedugul az orrom, esetleg kicsit kapar a torkom, semmi súlyos betegség nem alakul ki nálam. Decemberben, amikor Covidos voltam szintén ugyanezek a tünetek voltak + nem volt szaglásom 3 napig.

A kevésszer való lebetegedés azt jelenti, hogy erős az immunrendszerem?



2021. ápr. 13. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mennyire lepődne meg ha tudná, hogy én pedig 40 éve voltam utoljára lázas.
2021. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Miért nem tőle kérdezed?
2021. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2: Annyit mondott, hogy egy átlagos ember évente legalább egyszer lázas szokott lenni. A logikát nem értem benne, de ő az orvos...
2021. ápr. 13. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A kevésszer való lebetegedés azt jelenti, hogy erős az immunrendszerem?"

Vagy azt, hogy nem találkoztál ilyen tüneteket okozó kórokozóval!

Én is ritkán vagyok lázas, inkább olyan kórokozókat csípek el, amik max. levertséget és felső-légúti tüneteket okoznak. Hasmenéses kórokozókkal se találkoztam már ezer éve, pedig olyan járvány is szokott lenni viszonylag gyakran.

Sokan nem mennek orvoshoz egy-egy ilyen "múló" tünettel, hanem kikezelik otthon. Sokat úgyse tud hozzátenni a doki, max. a betegszabadságot, mert ezeket főleg vírusok okozzák. A doki akkor kerülhet képbe, ha az illető nem pihente ki szépen otthon a vírusát, hanem rohangált és terhelte magát, mert akkor összeszedhet másodlagos bakteriális fertőzést, amire már jó az antibiotikum. Ha meg valaki hajlamos mindenfélét összeszedni, vagy nem tud egy betegséggel a fenekén ülni, hanem csak azért is megy mint a veszett egér és összeszed még több szövődményt, meg hatszor visszaesik, az megy az orvoshoz, tehát a doki azt látja, hogy na, ezek az emberek állandóan betegek.

2021. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pfft, én meg 20 éve nem voltam lázas. Sosem hallottam még olyat, hogy "illene" legalább évente egyszer belázasodnunk.
2021. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!