Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sokan miert oltatjak be...

Sokan miert oltatjak be magukat a kinai meg az krosz vakcinakkal, mikozben azzal jo ideig biztosan nem lehet utazni?

Figyelt kérdés
A vakcinak celja, hogy az emberek visszakapjak a szabadsagukat, utazhassanak, kozossegi eletet elhessenek. Az nem tudatosul sokakban hogy az orosz es kinai vakcinaval nem lehet majd utazni? Akkor mi ertelme van azzal "oltakozni"?

2021. ápr. 13. 13:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

Azt gondolom, hogy egy nagyon türelmes ember vagyok, de most már kezdek nagyon kiakadni az ilyen emberekre mint te....nézd...elnézem neked, hogy fiatal vagy és nem veszed észre, hogy mi folyik a körülötted lévő világban, de elmesélem neked, hogy én gyógymasszőrként naponta kb 30-40 emberrel találkozok a munkahelyemen. A betegek jönnek-mennek és hidd el nekem, hogy rengeteg információhoz jutok ezáltal.

Én személy szerint soha nem a médiából vagy a hírekből informálódtam, hanem a körülöttem lévő emberek tapasztalatiból ítélem meg, hogy éppen mekkora gond is lehet köröttem.

Ma ismét azt kellett hallanom, hogy egy 30 éves kollégát vesztettek el a munkatársai. 5 éves gyermeket hagyott maga után. Fiatal volt , egy rendőr.

Akkor most ne jöjjön nekem senki azzal, hogy gyenge volt az immunrendszere...

és nem ő volt az első 30 év körüli, akiről hallottam...

ő konkrétan a 3. volt akit hallottam a betegeimtől, hogy kollégájuk vagy alkalmazottuk halt bele.

Aztán ha ez nem elég, akkor ma hallottam egy másik férfiről, aki 42 évesen halt bele a covidba...szerintem nem volt öreg, de döntsd el te.

Egy másik sztori egy kóruspróbán nagyon sokan lebetegedtek, és érdekes módon a legidősebb és a legfiatalabb került kórházba.

A legidősebb már nem emlékszem hány éves volt, de nyugdíjas korú, a legfiatalabb huszonpár éves lány.

A lány ugyan egy napot töltött benn a kórházban, de oxigénre volt szüksége , mert nem kapott levegőt....

nyilván ő is a pár % -ba tartozott...

ha te lennél az a huszonéves fiatal, aki oxigénre szorul , akkor rögtön bepánikolnál....

És ez a sokadik ilyen sztori , sokadik ilyen huszon, harminc , negyvenéves akiről hallok....

Nekem most már túl soknak tűnik az a bizonyos 1%.....

és addig, amíg nem a te szeretteiddel, te családoddal történik meg mindez , addig neked az áldozatok csak számok és százalékok......

sajnos ilyen világban élünk, felelőtlenek az emberek és önzők...

a homokba dugják a fejüket és azért mert ők 2 tüsszentéssel átesnek, ezért képesek azt gondolni, hogy annak a másik fiatalnak gyenge volt az immunrendszere és az 1% -ba tartozott.....a vakcinák célja nem az, hogy az emberek ismét bulikázhassanak és szégyellje mindenki magát, aki úgy gondolja hogy ez a vakcina célja.

Te is másképp gondolkoznál, ha egy kicsit túl tudnál látni a saját kis világodon, és észrevennéd, hogy mi történik körülötted....

életek, vállalkozások mentek tönkre , miközben mások csak azért siránkoznak , hogy elvesztették a szabadságukat......

ott az erdő menjél kirándulni, szabadabb lehetsz ott mint a kocsmákban üldögélve vagy a tengerparton ücsörögve....

Elhiszem, hogy mindenkinek tele a bugyra már az egésszel , nekem is hidd el, de most fiatal és idős emberek hallnak meg körülöttünk, és ha nagyon idős ember hal meg, de ha épp a te szeretett nagyszülőd az, aki a kórházban egyedül hal meg , akkor mit számít az, hogy hány éves??

Örülj neki, hogy nincs háború, hogy itt van az internet összes lehetősége amit ki tudsz használni.....

mélységesen elszomorít az ilyen emberek hozzáállása, és neked is csak azért nézem el , mert fiatal vagy és még butuska...

az a szomorú, hogy az egy dolog hogy a fiatalok nem értik meg a helyzet súlyosságát, de az idősebbek közül is rengeteg a vírustagadó.....

áh....néha úgy érzem, hogy menthetetlen a világ és menthetetlen az emberiség...

2021. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
98%

Total idiotának tartom,aki emiatt retteg :D

Végülis Németország is ezért rendelt Oroszországtol egy rakat vakcinát,mert nem fogják elfogadni.

2021. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Azért oltatom be magam, mert az esélyt se akarom megadni,hogy kórházba kerüljek

Azért oltatom be magam,mert szeretném ha vége lenne a járványnak, és oltás nélkül nem fog varazsütèsre eltünni.

Ma kaptam meg, nem választottam, azt kértem ami volt.

Egyik oltást se tartom rosszabbnak vagy jobbnak a másiktól.

Picit kutakodtam melyik vakcina min alapszik. Nem rossz dolog utána járni egy kis alap biológiai tudományos hattèrnek.

Mi miért van. (Szerencsém van,mert egyetemre jártam,természettudomány területen, kaptam egy kis sejtbiológiai, molekuláris biológia alaptudást.)


Bízok az orvosokban, a gyógyszerkutatókban.

Aki ennyire retteg,bizalmatlan,az mit keres itt a civilizációban? :D


Ami nagyon elszomorít,hogy sokan átestek a covidon (állításuk szerint) és verik a mellüket,hogy semmiség volt, ha ő túlèlte akkor más is , aki meg nem hordja ki a talpán az egy (az ő szavaival idèzve):"egy gyenge sza.r".

Igen,kapaazkodjatok meg dolgoznak az egészségügyben ilyen erzèketlen nővèrek,ápolók. Egy közeli családtagom szavait idèztem.

Ez a személy és még egy csomó kollègája a mai napig váltig állítják,nincs járvány, feleseges az egész korlátozás, az oltás meg egyenesen mèreg. Ja és már félig ők is a covid osztályon robotolnak.


És én ezt nem tudom elhinni, valamilyen szinten az ápolók is ki vannak kèpezve,hogy mereszelnek engem lebeszélni és még sok embert az oltásról? Mert majd megszakadtak a munkában.



Mondok pár èrvet amivel ez a nővèr rokonom szokott dobálózni:"aki megkapja az oltást,így is úgy is beteg lesz"

"Meddősèget okoz"

"Terjeszti ugyan úgy a vírust akit beoltottak"

Azt is szokta mondani,hogy mily.en szarul volt egy két kollégája az oltástól. Amire én azt szoktam reagálni,igen ez az immunválasz.

És akkor erre ő: "èn csak ne oktassam őt ki,ö dolgozim ott,ő tudja"

2021. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

13.válaszoló vagyok, 24 éves,nő.


Amit elfejettem írni: mikor döntöttem,hogy felvegyem az oltást, eszembe se jutott az utazás. Ki akar járvány idején utazgatni?

2021. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
szomorú, hogy még eü dolgozók is ilyen ostobák...
2021. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%
De jó is lenne. OV meg SzP nem mehetne sehova kárt okozni. SzP alighanem be is golyózna, ha nem repkedheti szét a fejét.
2021. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nekem fokent nyarimunkahoz kene Amerikaba. Mivel ott jelenleg 3 fajta vakcina van, nekem is ezek jonnek szoba. Sajnalom hogy meghaltak emberek, de ettol nem kene masok eletet is tonkretenni, csak azert hogy egyforman legyen rossz mimdenkinek. Plusz sokra megyek, ha en betartom a szabalyokat masok pedig nem.
2021. ápr. 13. 21:40
 18/25 anonim ***** válasza:
62%

"Ki akar a járvány idején utazgatni?"

Nagyon sokan, pláne, akik eddig külföldön dolgoztak, ott jártak egyetemre, esetleg mennének vissza, de most nem tudják, mi lesz. 20-30 évesen az ember nyilván a karrierjét és a tudását alapozná, nem mindenki elégszik meg egy multis irodista állással. Senki nem képes megmondani, kiengednek-e oltás nélkül, sőt, még válogatnak is, hogy nem mindegy, melyiket kapod. Mindenkinek joga van visszautasítania. Amúgy én a beoltottak helyében kértem volna egy jó kis összeget, a Covid előtt ha valaki kísérleti alanynak jelentkezett egy olyan oltásra, aminél senki nem vállal felelősséget fizettek neki a kockázatok miatt, nem is keveset. És igen, már anno Einstein is megmondta, hogy az emberek általában rossz célra használják a tudásukat, lásd, atombombák, fegyverek, csalás, mesterséges vírusok, a vakcinák egymást próbálják lejáratni a profitért. Aki masszőrhöz, fodrászhoz meg kozmetikushoz jár, az nyilván sokkal jobb, mintha külföldre mennek tényleg ._. Konkrétan a nyakadba lihegnek ilyen helyeken, nem csoda, hogy ennyien elkapják.

2021. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
45%
Illetve arra nem is gondoltok, hogy sokan teljesen elszigetelődnek, depressziósok lesznek a karanténban? Teljesen mindegy, hogy introvertált vagy extrovertált az illető, bulizott-e ezelőtt stb., az, hogy helyettünk döntenek mindenben és semminek sincs értelme...Szerintem sokkal többen halnak meg öngyilkosságban, önpusztító viselkedés következményeiben (alkoholizmus, gondatlan vezetés stb.), mint Covidban. Még ha vége is lesz a járványnak, az emberek szerintem ugyanúgy melankólikusak maradnak, vagy belattannak a hirtelen szabadságtól meg a káosztól. Én sajnálom, ha valaki elvesztett ismerőst és hálát adok a sorsnak, hogy én senkit nem ismerek, aki elkapta volna a vírust, pedig anyukám is ápolónő. De szerintem a mentális háttért sokkal fontosabb lenne megvitatni a dolgoknak ugyanis nem csak a fizikai tünetek okoznak halált.
2021. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak a saját tapasztalatot vedd figyelembe,hanem az egész világ törtènèseit.

Magyarországon tartottak egy szülinapi bulit, 10en vettek részt, két ember elkapta és meg is halt.

2021. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!