Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatnád magad Covid ellen,...

Beoltatnád magad Covid ellen, mitől függ, hogy ki melyiket kapja, mi alapján döntik el?

Figyelt kérdés

Mekkora az esélye annak, hogy mondjuk 5 év múlva kapok egy tüdőembóliát vagy agyvérzést a vakcina mellékhatásaként?

Ezért nem tudok dönteni. Persze most mindenki azt mondja, nincs mellékhatása, nyilván, hiszen senki nem tud előre utazni x évet.

De érdekelne, hogy szerintetek kb mekkora erre az esély, h pár év múlva az oltás miatt kialakul valami?



2021. ápr. 15. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, beoltatnám magam
Nem, kizárt
Nem tudok dönteni
Már be vagyok oltva
64 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Tudom, hogy nem lesz népszerű a válaszom, és lefognak pontozni a béka segge alá, de én az immunerősítésben hiszek. C, D vitamint szedek rendszeresen, van hogy B-t is, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, és meg van a napi kötelező folyadékbevitelem is, emellett a napi 12-13 km séta is pipaa munkámból eredendően.. üzletben dolgozok műszakvezetőként, több covid fertőzött boltban is dolgoztam kisegítőként az elmúlt másfél évben, naponta pedig 1500-2000 emberrel kerülök kontaktba, mégsem kaptam el a vírust :)

Így köszönöm, de az én oltásom átadnám valaki másnak, akinek nagyobb szüksége van rá, én bízok magamban, statisztikailag már réges régen elkellett volna fertőződjek ilyen munkakörülmények között. Ha nem kísérleti stádiumú oltásról lenne szó, amikről olykor napi szinten derül ki h pl vérrögképződéshez vezet vagy ilyen olyan mellékhatással bír, akkor még lehet el is gondolkoztam volna rajta, mert miért ne? de így ott a válasz arra, hogy miért ne. :)

2021. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy írtam a kérdésemben is, én is ettől tartok, hogy jelenleg jónak tűnik mind (bár az Astrával kapcsolatban jöttek ezek a megfigyelések). De mi van, ha pár év múlva mégis kialakul valami egy másiktól úgy, hogy totál nem lett volna semmi bajom amúgy, ha nem kapom meg az oltást.

Semmire nincs garancia, én most a félig üres poharat nézem, tudom. De mégis.

Egyszerűen nem tudok döntésre jutni. Pedig szeretnék védett lenni, hogy tudjam, ha el is kapom könnyen átvészelem.

2021. ápr. 15. 21:09
 3/9 Hellmano ***** válasza:
84%
1-es nem tudtad, hogy boltban nem fertőz? Neked tudnod kellene, hisz ott dolgozol :D Húgom is ugyanígy van, mint te és érdekes az ő üzletükben sem kapta el senki az 1 év alatt (szóval tényleg nem fertőz üzletekbe hehe). 1 covid-os munkatársuk viszont volt, aki az egyik családtagjától kapta el őt mire kivették a műszakból még pár napot, azért el volt a többi munkatárssal és 1 kocsiban utazgattak, még húgommal is, így se kapta el senki más tőle. Sőt én is eltöltöttem 3 munkanapot egy covid-os munkatárssal én sem kaptam el, pedig én mellette ültem a kocsiban órákat maszk nélkül, mire kiderült róla... Én nem oltatnám magam semmikép és aki nem fél vagy tényleg nincs semmi olyan betegsége annak semmikép nem ajánlanám ezt az oltást. Aztán lehet oltás ellenesnek mondani nem az vagyok csak tisztán kell látni a dolgokat.
2021. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
39%

#1

Nem azért pontozunk le, mert haragszunk rád, hanem azért mert nincs igazad, rossz módszert sugalsz megoldásként.

A vitaminok nem óvnak meg a fertőzéstől. A koronavírus akkor is be tud hatolni a sejtekbe, ha jó a vitaminellátottság. Ennél sokkal egyszerűbb mechanizmusok biztosítják, hogy a sejtfal utat nyisson neki, amikben a vitaminoknak nincs szerepe.

A jó immunrendszer pedig kétélű fegyver. A betegek egy része azért kerül súlyosabb állapotba, mert az immunrendszerük túl erősen reagál. Citokinvihar.

2021. ápr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is úgy vagyok vele, mint az #1. Én is szedek vitaminokat, figyelek az egészségemre, jó az immunrendszerem. A vírust még nem kaptam el, vagy legalábbis nem tudok róla, pedig ismerőseim, rokonaim között volt COVID-os.

Persze, a vitaminok nem óvnak meg a fertőzéstől, csak épp nem leszek beteg :) Régen évente 3-4x is lebetegedtem, szedtem mindenféle gyógyszert - amióta szedem a D-vitamint, évente 1x kapok el valamit, és enyhe tünetekkel pár nap alatt túl is vagyok rajta, gyógyszerek nélkül. Ezért a koronavírustól sem félek, főleg, hogy az emberek túlnyomó része tünetek nélkül vagy enyhe tünetekkel megússza.

Az oltásokban pedig egész egyszerűen nem tudok megbízni, akárki akármit mond. Többek között azért sem, mert az én egészséges cicám pont a macskanátha elleni oltás után lett macskanáthás, minő véletlen... Ahogy olyan embert is ismerek, aki pont az influenzaoltás után lett beteg az influenzától. A kisfiamnak pedig babakorában minden egyes kötelező oltás után egyre súlyosabb ekcémája és allergiája alakult ki. Csak 1 évvel azután sikerült meggyógyulnia, hogy az utolsót megkapta.

2021. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vitamin kiegészíti a táplálékot, vagyis ami a kajában nincs benne, azt pótoljuk. Mindenképpen érdemes megfelelően táplálkozni (sok vitamin és egyéb jóság), de ez nem véd meg a vírustól.

A Pfizert a krónikus betegek kapják, muterom (65 éves) Astrát kapott. A Sputnyikkal is oltják az időseket.

2021. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Én beoltattam magam az Astrával annak ellenére hogy már átestem a covidon. De csak azért mert nagyvalószínűséggel ehhez fogják majd kötni hogy ki mit csinálhat.
2021. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Azt kizartnak rartom, hogy MINDENKI azt mondja, nincs mellekhatása!MERT HOGY EZT IRTAD. A mellekhatás valakinek pár nap után jelentkezik, de leginkabb fél/1 év múlva lesz jellemző. Sokan verik magukat sajnis az isneretlen vakcinak mellett. De amikir valaki hozzátartozója ERDEK3S MÓDON 2 BAPPAL az oltas utan MEGHAL, az már bem fogja elhinni senkinek, hogy nincs is mellékhatása. Nem, nem volt idős és nem volt semmi betegsége. Ja igen persze, honnan tudják, hogy az oltástól volt? HONNAN TUDJÁK, HOGY NEM? És ilyet csak én már többet hallottam. És ismertem őjet v a hozzatartozóit. csak ebból nem csinalnak hírverést! Es muelott menne a szájkarate! HA NEKED egy hozzatartozód halna meg par nappal az oltás után, aki nem is idős es nem is beteg... ne hazudj, hogy még csak eszedbe sem jutna, vajon mégis mitől halt meg, ha nem az oltástól!!!
2021. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
6Bocs az elírásokért. ezt minden olvasónak írtam, nem csak a kérdezőnek.
2021. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!