Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meghalt a barátnőm koronavírus...

Meghalt a barátnőm koronavírusban. Nem tudok magamhoz térni, azóta rettegek?

Figyelt kérdés

Gimnázium óta vagyunk barátnők. Mindent megbeszéltünk egymással. Ott voltunk egymás esküvőjén, amikor megszülettek a gyerekeink, életünk minden nagy és kicsi eseményénél. 32 éves volt, egészséges, igen, túlsúlyos kicsit. De ez igaz a fél országra, nem gondolta sem ő, sem mi rizikónak. Múlt héten kapta el a betegséget, hirtelen lett rosszul, gépre rakták, pár napra rá elment. Azon kívül hogy mérhetetlenül hiányzik és nem tudom felfogni, hogy ez megtörtént, bűntudatom van. Nem igazán vette egyikünk se komolyan ezt az egészet,nem volt a környezetünkben beteg, nem éreztük annyira a súlyát. Homeofficeban dolgoztunk, nem jártunk nagy tömegbe, de találkoztunk barátokkal, sétálgattunk és éltük az életünket a körülményekhez képest is rendesen. Most zokogok, mert ha több eszem lett volna és komolyan vettem volna, akkor lehet ez az egész nem történik meg. Tudom, felnőtt ember volt, de akkor is azt érzem, hogy kicsit az én hibám, az én felelőtlenségem is a halála. És ezt most vele beszélném meg, de ő nincs itt.

Azóta meg rettegek, hogy elkapom én is ezt a szart, és itt marad a családom egyedül, vagy ők kapják el és bajuk lesz,nem merek menni sehova, nem engedem a férjemet és a gyerekeket sem, akik persze túlzásnak tartják. Azt érzem olyan mély ez a gödör, hogy nem látom a tetejét. Mindenben vagy a barátnőm hiányát vagy a virus veszélyét látok, nem tudok aludni és folyamatosan szorongok.

Tudom, erre nem sok válasz van, ez nem is kérdés, de jól esett kiírni.



2021. ápr. 18. 00:18
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 anonim ***** válasza:
82%

Őszinte részvétem.

Nekem is apukám halt meg. A háziorvos, olyan orbitális baromságokat mondott, hogy ne izguljon apa, mert nagy valószínűséggel nem fog kórházba kerülni, az intenzívre meg végképp nem, mert hogy be lett oltva. Na igen, csakhogy az orvos TUDTA, hogy apa előbb elkapta a vírust, mint az oltást. Ő maga mondta apának, hogy a fennálló láz biztosan nem a vakcina tünete, hanem a vírusé, ami már benne lappanghatott, amikor kapta az oltást. Ráadásul a kínait kapta, aminek 2 hétig nincs is semmi hatása a beadást követően.. Kereken rá 2 hétre apa már lélegeztetőgépen volt, úgyhogy tényleg nagyon szuperül jött ki a dolog. Orvos létére ennyit nem tud? Elmondhatta volna, hogy milyen tünetekre kell figyelni és mikor kell kórházba menni. Erre ez a vadbarom azt mondja apunak, hogy ne izguljon, mert nem valószínű, hogy kórházba kerül, amikor több krónikus betegsége is volt. Nem is ragozom inkább, mert csak felidegesítem magam még jobban.

2021. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/125 anonim ***** válasza:
6%
#61 részvétem, a kinai a legsz@rabb vakcina
2021. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/125 anonim ***** válasza:
0%
de orbán mégis azt adja az idős korosztálynak más országban nem nagyon oltanak kinaival max sputnikkal (orosz)
2021. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/125 anonim ***** válasza:
62%

#62 köszönöm a részvétnyilvánítást!

Teljesen igazad van, a kínai a legócskább az összes közül. Azt mondták apának, hogy kaphat Pfizert, ha vár egy hónapot, mert kb addigra lesz. Csakhogy apa nagyon félt a vírustól, mert több krónikus betegsége is volt, és egy másik kezelőorvosa azt javasolta, hogy fogadja el a kínait, mert jobb mint a semmi.

2021. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/125 anonim ***** válasza:
82%

Nem rossz a Sinopharm, csak rossz a hírverése. Különféle okok miatt támadják sokan.

Apukádon pedig, ha már fertőzötten kapta, egyik sem segített volna.

Őszinte részvétem.

2021. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/125 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nem sz.r a Sinopharm, ahogy az Astra sem. Mindkettőt politikai okok miatt szapulják.
2021. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 anonim ***** válasza:
78%
61-es részvétem apukádért! Ha jól olvasom, nem az oltás, hanem az volt a baj, hogy a nem normális dokitok fertőzött embert oltott be. Ilyet eleve nem tanácsos, felháborító, milyen orvosok vannak!
2021. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/125 anonim ***** válasza:
92%

Őszinte részvétem mindenkinek,akinek elhunyt hozzátartozója!


Sajnos megindult a lejáratás az oltásokkal kapcsolatosan.


Magyarország Sinopharm kínai oltóanyagot vett,ami mérföldekkel jobb,mint a másik, a SinoVAC.

Az emberek ezt a kettőt keverik.

Itthon CSAK Sinopharmmal oltanak.



Én sajnos ismerek olyan embert,aki a Pfizer oltást kapta meg,most lett volna a következő oltása,és ehelyett kórházban van covid fertőzéssel.

2021. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/125 anonim ***** válasza:
63%
#68 akkor elkapta a covid Fertőzést
2021. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/125 anonim ***** válasza:
79%
69, Ha nem lennél senki sem jött volna rá
2021. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!