Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meghalt a barátnőm koronavírus...

Meghalt a barátnőm koronavírusban. Nem tudok magamhoz térni, azóta rettegek?

Figyelt kérdés

Gimnázium óta vagyunk barátnők. Mindent megbeszéltünk egymással. Ott voltunk egymás esküvőjén, amikor megszülettek a gyerekeink, életünk minden nagy és kicsi eseményénél. 32 éves volt, egészséges, igen, túlsúlyos kicsit. De ez igaz a fél országra, nem gondolta sem ő, sem mi rizikónak. Múlt héten kapta el a betegséget, hirtelen lett rosszul, gépre rakták, pár napra rá elment. Azon kívül hogy mérhetetlenül hiányzik és nem tudom felfogni, hogy ez megtörtént, bűntudatom van. Nem igazán vette egyikünk se komolyan ezt az egészet,nem volt a környezetünkben beteg, nem éreztük annyira a súlyát. Homeofficeban dolgoztunk, nem jártunk nagy tömegbe, de találkoztunk barátokkal, sétálgattunk és éltük az életünket a körülményekhez képest is rendesen. Most zokogok, mert ha több eszem lett volna és komolyan vettem volna, akkor lehet ez az egész nem történik meg. Tudom, felnőtt ember volt, de akkor is azt érzem, hogy kicsit az én hibám, az én felelőtlenségem is a halála. És ezt most vele beszélném meg, de ő nincs itt.

Azóta meg rettegek, hogy elkapom én is ezt a szart, és itt marad a családom egyedül, vagy ők kapják el és bajuk lesz,nem merek menni sehova, nem engedem a férjemet és a gyerekeket sem, akik persze túlzásnak tartják. Azt érzem olyan mély ez a gödör, hogy nem látom a tetejét. Mindenben vagy a barátnőm hiányát vagy a virus veszélyét látok, nem tudok aludni és folyamatosan szorongok.

Tudom, erre nem sok válasz van, ez nem is kérdés, de jól esett kiírni.



2021. ápr. 18. 00:18
 81/125 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Ahelyett hogy otthon rettegek, regisztráltam oltásra.
2021. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/125 anonim ***** válasza:
22%
Én azért nem oltatok, amiért nem szedtem soha és nem is fogok szedni fogamzásgátlót. Növeli mindkettő a trombózis kockázatát.
2021. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/125 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos, legjobban a COVID növeli.
2021. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/125 anonim ***** válasza:
71%

"Növeli mindkettő a trombózis kockázatát."

És miért pont attól félsz annyira? Vagy minden mást is kizársz az életedből, ami más esetleges problémáknak a kockázatát növeli?

2021. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/125 anonim ***** válasza:
27%
Pontosan hogy növeli a COVID a trombózis kockázatát?
2021. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/125 anonim ***** válasza:
0%
Vírus rettegő sex
2021. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/125 anonim ***** válasza:
0%
Ricomilanxd
2021. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/125 anonim ***** válasza:
78%
"És miért pont attól félsz annyira?" Van, aki a pókoktól fél. Más meg a trombózistól. Mit nem értesz pontosan? Te komolyan számon kéred valakin, hogy fél valamitől? :D Ez nagyon komoly :D
2021. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/125 anonim ***** válasza:
78%
"Vagy minden mást is kizársz az életedből, ami más esetleges problémáknak a kockázatát növeli?" Én személy szerint igen, ahogy minden más normális ember is. Valószínűleg veled van a baj, ha neked ez furcsa.
2021. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/125 anonim ***** válasza:
100%

85# Jó kérdés, ha pontosan tudnák, sokkal többet lehetne tenni ellene.

De kb. azon a módon, hogy a vírus károsítja az erek falát belülről, mire odasereglenek a vérlemezkék, hogy elzárják az esetleges sérüléseket az érfalon, összecsapzódnak és kész a rög. Nagyon-nagyon leegyszerűsítve, de a pontos mechanizmus még nem ismert.

Aki pedig a trombózistól fél, féljen jobban a vírustól, mint az oltástól.

2021. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!