Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kínai oltás jövő hét elején,...

Kínai oltás jövő hét elején, vagy Pfizer/Szputnyik 2 hét múlva?

Figyelt kérdés

A beérkező vakcinák mennyiségéből ezt saccolom, hogy valahogy így kerülhetek majd sorra. Jövő héten már emelt mennyiségű Pfizer érkezik (350 ezer), valamint valamikor be kell futnia a maradék Szputnyiknak is.


Az adatok alapján nekem úgy tűnik, hogy "megéri" várni +1-2 hetet is a Pfizerre/modernára, mivel az már bizonyítottan 2 hét alatt kialakít bizonyos szintű védelmet, míg a kínai talán 2,5-3 hét alatt. Tehát fertőzés szempontjából lehet jobban jár az ember, ha ugyan később kapja meg a pfizert, de gyorsabban hat.


Ti melyiket választanátok?


2021. ápr. 20. 12:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%

Engem pl. nem érdekel, hogy elfogadják-e az EU-ban éppen, vagy nem, mert nem tervezek menni idén ebben a helyzetben, és nem is tartom helyesnek most a nagy, kizárólag turisztikai célú utazgatást, mert az eléggé kedvez az új variánsok terjedésének. Fél-egy év múlva meg, amikor lehetséges, hogy újra kell oltakozni, úgyis lehet majd már választani. Sőt, az EU át akar térni a csak mRNS típusú oltásokra.

De akkor mérlegeld ezt is, hogy mennyire fontos neked. Én biztos, hogy nem akarlak meggyőzni semmiről, csak azt írom, ÉN mit tennék.

2021. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

10: Izraelben több a gyerek, fiatalabb a népesség.

De ha itt elérnénk 60%-ot, az még 2,5 millió beoltottat jelent. Mondjuk a Szputnyikot megkapják, marad 2,3.

Heti 350e Pfizer, 25e Astra és 25e Moderna az 200 ezer emberre elég, mert ugye a dozisokat felezni kell.

11,5 hét múlva lesz kész. De mivel a szállítások gyorsulnak, legyen 8, vagyis két hónap.

Ennyi idő múlva kapsz neked tetszőt. Persze csak ha senki nem fogadja el a kínait, mert az nagyon sokat segíthet. Viszont ha te nem fogadod el, ne várd mástól se.

2021. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én megvárnám a pfizert. Nekem is ajánlottak, de nem kértem, inkább vártam, holnap kapom a pfizert. Férjemnek is két hét volt, mire az első ajánlat után újra hívták, akkor már pfizerre.
2021. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azért ha ennyire nyomnak valamit, elég érdekes...:


[link]

2021. ápr. 20. 21:13
 15/15 scamdemic ***** válasza:
100%
4 csepp D-vitamin 2 nap múlva.
2021. ápr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!