Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel oltatnátok be magatokat...

Mivel oltatnátok be magatokat COVID ellen, ha muszáj lenne?

Figyelt kérdés

Nem szeretném magam beoltatni, de úgy érzem, hogy egy idő után csak az oltottak élhetnek normális életet. Szóval a későbbiekre gondolok. Szerencsére eddig elkerült a Covid, annak ellenére, hogy naponta 20 gyerekkel foglalkozok, és a szüleikkel is beszélek, kirándulni is voltunk, és éljük az életet amennyire engedett jelen pillanatban.


Jelenleg 18 hetes kismama vagyok, mostmár sokkal óvatosabb, most még biztosan nem akar beoltatni magam.

Ha abba hagyom a szoptatást, utána maximum, ha "kötelező" lesz. Melyik oltást ajénlanátok ti? 28 éves vagyok, nincs semmi komoly betegségem, normál testalkatú, pár allergiás problémával (pollen, por), van egy minimális szívproblémám (átereszt valami billentyűm,de azt mondta a doki, hogy az semmi).

Természetesen majd érdeklődöm a dokimnál is, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok. Köszönöm :)


2021. ápr. 23. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Pfizer, moderna
2021. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem te választod ki,hogy melyik vakcinát kapd,hanem a "rendszer",hogy a legjobban fogalmazzak.


Az egész úgy megy,hogy regisztrálod magadat,majd az orvosod felhív,hogy az XY vakcinát kapod,kéred-e. És vagy elutasitod,vagy elfogadod.

2021. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Pfizer vagy Moderna. A kettesnek annyiban nincs igaza, hogy jelezheted a háziorvosodnak, melyiket szeretnéd és akkor ő nem fog mondjuk a kínaival hívogatni, ha úgy is tudja, hogy az neked nem kell.
2021. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pfizer,azt is kaptam.

2-es lehet választani...anyukámnak felajánlották az astrat,de nem kérte így 3 nappal később mehetett a szputnyikra ha az megfelel,azt elfogadta.Egészségügyi ok ha van és kifejezetten van vakcina ami ajánlott az egyénnek akkor nem lehet választani.

Arra készülj fel kérdező hogyha kifejezetten egyiket szeretnéd és nem azt adnák,akkor várnod kell.

2021. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem gond ha várnom kell, az se gond, ha nem kapok. Szerencsére a nagyim már be van oltva, a szüleim is várnak még inkább. Ők még fiatalok (43, 45).

Nekem is a Pfizer a legszimpibb, már az elejétől mondogatom. Azt kaphatja mindenki? Szüleim szintén normál testalkat, viszont mindkettő magas vérnyomásos, amire tablettát is szednek.

Magyarországon jobban múködik az egész oltásos szitu, mint Szlovákiában, ahogy a hírekből látom.

2021. ápr. 23. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen kaphatja,kivéve ha ugye az alany épp beteg lázas stb akkor el kell halasztani. Kaphatják idősek,autoimmun betegek is (itt kisebb lehet a hatékonyság) 16 éven felüliek.
2021. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!