Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik oltás a legjobb számomra?

Melyik oltás a legjobb számomra?

Figyelt kérdés
Ha asztmás vagyok, és pajzsmirigy betegségem is van, ráadásul rajta vagyunk a babaprojekten, melyik koronavírus elleni oltást ajánlanátok? (Tudom sokan egyiket sem, én is bizonytalan vagyok néha)

2021. ápr. 23. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a nő, akkor a háziorvosom szerint az astrát kerüld. Szputnyikot nem tudom, hogy kaphatod-e, attól függ, hogy a pajzsmirigy az autoimmun betegség-e. Szerintem a többivel nem lehet gond.
2021. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Azt azért megjegyzem, hogy erről random gyk-sok helyett te is az orvosodnál kellene, hogy tájékozódj és benne megbízni :)
2021. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a háziorvosod/szakorvosod nem tudod megkérdezni, akkor se itt gyakorin kérdezd, hanem a Vakcinainfón facebookon. Nagyon sokan kérdeztek ott hasonlókat. Ott legalább orvosok válaszolnak.
2021. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha asztmás vagy, akkor fokozottan ajánlott az oltás!

2) A pajzsmirigybetegség sokféle lehet, biztosat a kezelőorvosod tud mondani.

3) A rémhírekkel ellentétben egyik oltás sem okoz meddőséget. Viszont érdemes a második oltás utáni második-harmadik hétig szüneteltetni a projektet.


Ahogy az előzőek javasolták, hívd fel a kezelőorvosod, aki a pajzsmirigybetegséged tartja karban, ő biztosan meg tudja mondani, van-e számodra ellenjavalt vakcina!

2021. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából a pajzsmirigyet még most szeretném kivizsgáltatni, mert elég hasonlóak a tünetek.

Persze őket (is) fogom kérdezni, csak én szeretek több helyről tudakozódni, meg utánanézni a dolgoknak. (Tényleg így van.)

Igen a szputnyikot elvileg pajzsmirigyeseknek nem lehet. Azért is rossz ez a helyzet, mert volt egy vetélésem, végre ott lennénk, hogy próbálkozhatunk, és akkor most +1-2 hónap + még kitudja mikor sikerül.. :(

2021. ápr. 24. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, tök jó, hogy több helyről akarsz tájékozódni, de ez az önjelölt járványszakértők melegágya... nagyon kevesen vannak itt, akik tényleg értenek bármihez. Ne itt tántorítsanak el.

Szóval mindenképpen orvossal konzultálj. Valamint az ogyéi oldalán fenn van minden vakcina hivatalos felhasználási javaslata, azokat olvasgasd esetleg.

Amúgy a terhesség is plusz kockázati tényező, én biztosan beoltatnám magam előbb mindkettővel, utána próbálkoznék inkább teherbeeséssel a magam, és a gyerek érdekében is. A covid növeli a vetélés kockázatát.

2021. ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!