Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szobabicikli/ futópad/ eliptik...

Szobabicikli/ futópad/ eliptikus tréner/ vagy evezőpad a legjobb számomra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

29 éves pasi, gerincferdüléssel, lúdtalppal, a jobb térdem néha furán kattan ha úgy mozdulok, vagy nagyot ha pl legugolok teljesen. 95 és 100 kg között ingadozom, 2m magas vagyok, napi 6-10 km-t teszek meg munkából kifolyólag.


Szobabiciklivel van tapasztalatom, régebben csináltam 1 órát naponta egy ideig, megfelelő pulzustartományt tartva, de elmúlt a lelkesedés, most komolyabban fogom csinálni.


Hasra hízok, a hát, has és vállizmaim elég satnyák, a gerincem miatt viszont jó lenne erősíteni a has/hát izmokat is. Ezért gondolkozom alapvetően bicikli helyett/mellett egy evezőpadon.


Mivel az izületeim nem a legjobbak, a futás jól gondolom, hogy ki van zárva?


Esetleg beszerezhetnék egy biciklit és evezőpadot is?



2020. nov. 15. 00:33
 1/5 A kérdező kommentje:
A célom, hogy leadjak 10 kg-t, a magasságomhoz képest jó formában legyek, szálkásodjak, nem akarok hatalmas izmokat csak kidolgozottabb testet, hogy jobban érezzem magam
2020. nov. 15. 00:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek bármelyike jó, ha fogyni akarsz, azt válaszd, amelyiket legjobban szereted csinálni, akkor kevésbé valószínű, hogy feladod.

DE! Ezek kardiógépek, ezektől csak nagyon-nagyon minimálisan fogsz izmosodni. Izmosodáshoz erősíteni kéne, saját testsúlyos gyakorlatok, vagy súlyzós edzés formájában.

2020. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogyni a diétától fogsz. Ha fáj a hátad, gerinced, nem biztos hogy a legjobb a szobabicikli, és a futás sem. Inkább sétálj többet, ha teheted, mert az a legkíméletesebb és egyben leghatékonyabb mozgás. A törzsed megerősítésére inkább felügyelettel végzett gerinctorna, trx és/vagy kettlebell edzés kéne, vagy jó technikával végzett úszás, de persze most nem dolgozhatnak a személyi edzők. Úgyhogy szerintem egyelőre egy jó diéta, és rengeteg séta.
2020. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ízületek kattogását a szalagok okozzák.


Gerincferdüléssel, lúdtalppal gyógytorna javasolt, a kezelő orvosod véleményét kérd ki, hogy milyen mozgásformák tiltottak, milyenek korlátozottan végezhetők számodra.

Hát- és hasizmok megerősítése sima talajtornával a legjobb, változatosan kell végezni, s figyelni a gerincferdülésedre, hogy megfelelően terheld csak.

2020. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy "fekvős" rekumbens szobabiciklit vettem anno az életmód váltásom elején és életem legjobb befektetése volt. Én imádom. 40 perc - 1 óra csak úgy elrepül rajta, főleg ha hallgatok, nézek közben valamit. Zéró nyomás a derékra és a hátra. Max a lábam szokott "elmacskásodni", de mostanában beiktatok időközönkénti hiit dolgokat... 4 ütemű fekvő, guggolás, fekvőtámaszok, hogy megjárassam a vért.
2020. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!