Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt lázatok Sinopharm (kínai)...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Volt lázatok Sinopharm (kínai) vakcina után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kedden oltatom maga a Sinopharm kínai vakcinával. Munkám miatt rá vagyok kényszerítve minél előbbi oltásra, a kormány megkülönböztető politikája miatt, így kénytelen vagyok ráugrani a dologra. Csütörtökön viszont fontos, halaszthatatlan dolgom lenne, amit jó lenne láz nélkül végigcsinálni.


Valaki közületek esetleg kapott már Sinopharm oltást? Milyen mellékhatásokra készüljön az ember?


22 éves vagyok,kicsit túlsúlyos, de egyébként elvileg egészséges férfi.



2021. ápr. 24. 02:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%

@18:

Nem kell belőle 3 egyelőre.

A 3. oltás lehetősége csak az újabb mutáns variánsok miatt vetődött fel.

Ugyanis mindegyik oltás az eredeti covid vírussal dolgozik de azóta van angliai, indiai, dél afrikai mutáns variáns is. Mostanra az eredeti covid vírus kezd kikopni és a mutáns variánsok terjednek. Az újabb variánsok ellen kevesebb védettséget adnak a vakcinák. Mindegyik vakcina gyártója kb. 6 hónapban határozza meg azt hogy a vakcina azidő alatt védettséget alakít ki. Egy virológus szerint valószínűleg évente kell majd oltakozni mert annyira gyorsan változik a vírus.

2021. ápr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Megkaptam délelőtt a tervek szerint. Nincs lázam. Álmosabb voltam utána a szokásosnál, illetve még nagyon picit érzem az oltás helyét. Ezen kívül semmi gond nincs jelenleg. Bátran menjetek oltani vele, főleg fiatalok. Ha nem is olyan tökéletesen hatásos mint a nyugatiak, de arra elég, hogy ne juss el a lélegeztetőgépre elvileg. Mellékhatások terén meg lightos, hasonló korú barátaim astrát kaptak, mindketten 3 napig ágyhoz voltak kötve, lázzal.
2021. ápr. 27. 22:50
 23/30 anonim ***** válasza:
78%

Ma kaptam meg délelőtt.

Nem sok mindent észleltem belőle, eddig nem volt mellékhatása.

Se láz, se szédülés, se fejfájás.

Az oltás helye fájt csak 1 max másfél óráig.

2021. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%

Semmi. Karom fájt 1 napig egy kicsit.

Enyhe fáradtság.

Másnap már az sem.

2021. ápr. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
71%
Ma fél 10-kor kapom meg, izgulok én is.
2021. ápr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
94%

Nyugi ne izgulj.

Egyáltalán nem. lehet érezni a szúrást, pedig én iszonyatosan parázok a tűtől, el is szoktam ájulni, pánikrohamom is szokott lenni, lol, de most még én is meglepődtem, hogy mennyire semmit nem érezni.

Gondolj arra mennyien megkapták már a világon, és semmi bajuk.

Nálunk a családban, velem együtt 5en kaptuk a kínait és senkinél semmilyen tünet nem volt, maximum kis fáradtság, álmosság.

Én első nap pihentem, aztán este úgy elaludtam mint a bunda, reggelre mire felkeltem elmúlt a szúrás helyén a minimális fájdalom is, és a levertség is, ugyanúgy éreztem magam mint előtte.

Én még nem is hallottam olyat, hogy valakinek a kínaitól baja lett volna.

2021. ápr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 11. válaszoló, aki ócskának tarja a kínai oltást! Családunkban már Moderna kivételével mindenféle oltást kaptunk, és az 1. után senkinek nem volt láza, egy fő megkapta a 2. oltását is (nem kínait), neki azután sem. Az Ön logikájával akkor azok is vackok? A láztalanság nem bizonyítja, hogy egy oltás hatástalan. Különben is, nem a hatékonyságról érdeklődött a kérdező, hanem az egyéni oltás utáni tapasztalatokról.
2021. ápr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
17%
Nekem a Modernától egy enyhe hőemelkedésem volt. A Moderna legalább két hétre rá már rendes védettséget nyújt, a kínai ez hónapok alatt alakul ki, és akkor sem feltétlenül. Még a Sinopharm esetében sem, nem csak a másik kínainál. Nem véletlen, hogy titkolják a valódi infókat, és össze-vissza hazudoznak.
2021. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
87%

A Sinopharmnàl és 2-3 hét alatt alakul ki a védettség, láthattam a saját családomban.

Egyébként az ne zavarjon, hogy egész Ázsiàt leoltották vele és már azt se tudják mi az a koronavirus.

2021. ápr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
2 napja kaptam az oltást, ma estére belázasodtam... igaz, fél éve már voltam covidos, lehet, hogy azért erősebb az immunválasz.
2021. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!