Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki immunis a HIV vírusra?

Figyelt kérdés
Jelzem, hogy egész eddigi életem során kb. 15 emberrel voltam, azok közül kb 9-cel gumi nélkül, volt aki HIV pozitív volt mint kiderült utólag, sőt van aki gyógyszert sem szedett. Régebben fiatalként sajnos nem gondolkodtam, mára már felnőttem és kb senkivel nem szexelek, rendszeres plazmaadó is vagyok szóval ja. Viszont az az érdekes, hogy én egyik alkalommal sem kaptam el semmit, sem HIV, sem szifilisz se semmi, komplett teszteket csináltattam mindig, mind negatív volt. Olvasgattam utána, külföldi oldalakon írja pár cikk, hogy elvileg van egy génmutáció (nagyon kevés embernél), amelynek során a szervezet képes felismerni a bekerült HIV vírust és még mielőtt megfertőzné az egészséges sejteket, elpusztítja a HIV vírust. Ez létezhet vagy csak szerencsém lehetett? Vagy létezhet erre valami teszt, hogy megtudjam valóban bennem van ez a génmutáció?

2021. ápr. 24. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj az ilyen cikkekkel, hogy jó részük kamu. Nem immunis vagy, hanem baromi szerencsés hogy nem haldokolsz te is aidsben.
2021. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy én csak olyan cikkeket találtam, hogy aidses nem lesz az illető. De fertőz élete végéig.
2021. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az HIV nem minden esetben kerül át egy közösüléssel a partnerbe. Ahhoz olyan hámsérülések kellenek, hogy a paciensek vére érintkezzen. Ez a drogosoknál a tű, melegeknél análszex, és még pár mód veszélyesebb. De a lágy vaginális szexnél lehet szerencséd! Te F/N vagy?
2021. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Alapvetően kicsi az esélye hogy elkapd. Ez nem olyan, hogy ha HIV beteggel vagy együtt akkor 100%.

Linken le van írva, ha szexről beszélünk: kb. 2% esélyed van elkapni ha olyannal vagy együtt akiben már kimutatható a HIV. Arányosítva (nyilván nem így működik) 50 HIV fertőzöttből 1 adja át neked, 49 statisztikailag 'nem fertőz'.

(Vélemény:) Mostanában sok kutatás folyik és egyre jobban tudják 'gyógyítani'. Folyamatos gyógyszerszedés mellett teljes életet élhet egy fertőzött úgy, hogy nem adja át másnak betegséget. Ha van is teszt egy olyan génmutációt keresel vele ami már nem egy 'érdekes' max. a felesleges pénzed égeted fel vele.

2021. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4: köszi az összetett választ, cikket. Érdekesek ezek a %-ok, például ezekről nem is tudtam. Igen tudom, azt is hallottam hogy manapság már fullos gyógyszerek vannak és az AIDS stádiumot jóformán lehetetlen elérni a mostani gyógyszerek mellett.
2021. ápr. 24. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Védettségi igazolvánnyal mindenre immunis leszel.
2021. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen az emberek egy nagyon kis %-a nem tartalmazza az a receptort ami a megköti a HÍV vírust.
2021. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 7-es is írta, valóban létezik a CCR5 génnek egy olyan mutációja, ami megvéd a a HIV vírustól. Ha nagyon kíváncsi vagy, megfelelő molekuláris genetika labor ki tudná mutatni, hogy hordozod-e ezt a mutációt vagy sem. De nem lenne olcsó mulatság, szerintem nem ér annyit. Örülj hogy megúsztad.
2021. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szerintem az vagyok. Több mint 100 nővel voltam, meg gombás se voltam,semmi.
2021. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!