Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol lehet antitest tesztet...

Hol lehet antitest tesztet igényelni Sinopharm vakcina után?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy néhány esetben nem megfelelő a védelem, és érdeklődnék, hol tudom ezt letesztelni. A klasszikus Covid teszt elvileg nem megfelelő ilyen célra, akkor viszont hol lehet vizsgálódni?


Köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 30. 11:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme az antitest tesztnek, mert ha pozitív, megnyugodhatsz. Ha negatív, akkor meg ugyanott vagy, mintha nem csináltattál volna tesztet, persze akkor az árát elbuktad. Az antitest jelzi az immunitást, de ha nincs, attól még létrejöhettek az immunitás egyéb formái (ezt nevezik sejtes immunitásnak). Ezt is lehet vizsgálni, csak nehézkes, piaci alapon nem érhető el jelenleg. Egyébként a természetes védettségnél is így van, egy darabig kimutatható az antitest, de mikor már nem, még nem biztos, hogy megszűnt a védettség, csak már nehezebb igazolni.
2021. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Országos antitestvizsgálat indult, a kínai vakcinára várókat toboroznak

[link]

2021. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek a #21-gyel, ha pozítív az antitest teszt, akkor az egy jó jel, ha negatív (sokaknak az), akkor pedig nem kell aggódni, mert a védelem más módjai kialakulhattak. Erre szerintem megteszi egy 3.000 Ft-os gyorsteszt is.
2021. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
#23, a laboratóriumi teszt többféle antitestet kimutat, mint a gyorsteszt. Szóval mérlegelni kell, hogy érdemes-e először bepróbálkozni egy gyorsteszttel, ha nem jött be, akkor meg labor. Mert azért a gyorsteszt kisebb macera.
2021. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!