Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire fair, hogy sokakat...

Mennyire fair, hogy sokakat oltasra valo jelentkezes nelkul beoltanak, masok pedig 4-5 honapja regisztraltak, es meg mindig semmi?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem jelentette be hivatalosan, hogy anélkül megy a dolog." - de a tapasztalat azt mutatta, hogy máskor is odaadták a megmaradt adagokat. Mivel pedig reggel 7 után már összeomlott a rendszer, alig egy pár ember tudott éjjel vagy hajnalban időpontot foglalni.

"És persze az könnyen van, akinek Pesten 10 km-es körzetben ott van 10 oltópont, más meg szívjon, mert 50 km-re van a legközelebbi is" - ha neked nem ér meg 50 km-t az oltás, az magánügy, akkor ne háborogj! Én simán utaztam volna érte annyit, igaz, végül találtam oltópontot közelebb is.

"A sok diák meg főleg húzzon a francba, végiglógták az egész évet, mi francért lesz olyan qrva fontos most őket nyárra beoltani a bulikázásukhoz" - kösz, én is egyetemista vagyok, 1,5-szer annyi tárgyat vettem fel online, mint amit hagyományos módon teljesíteni tudtam volna (óraütközések miatt), napi 10 órákat tanulok itthon, nem megyek sehova, pedig még hol van a vizsgaidőszak. Az, hogy oltott legyek, nekem nem a "bulikázás" miatt fontos, hanem mert nyáron 1 hónapos kötelező gyakorlatom lesz, ahol egy csomó olyan emberrel találkozom majd, akik szerint "nincs is vírus" meg "ez is csak egy nátha".

Amúgy elfogadtam volna az Astrát is, de nyilván örültem, hogy kaptam ma Pfizert.

2021. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11-es

95000 adag, vagy más szóval a napi készlet 95%-a az neked "megmaradt adag"? Még fordítva (5%) is durva lenne.

A 16-18 éves az nem egyetemista, ne csúsztass! Őket teljesen felesleges oltani más kárára, semmiféle kötelezettségük nincs szeptemberig (ami meg lesz erre az 5 hétre, ahhoz már úgyis késő). Majd szépen elüldögélnek otthon, ahogy eddig is nagyon lelkesen tették, amíg az iskolába járásról volt szó. 18 felett eddig is lehetett oltani, bent voltak a rendszerben, terveztek velük.

2021. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12-es: persze, a megmaradt adag általában pár darab de most csak páran tudtak időpontot foglalni, mielőtt ler*hadt a rendszer. Ha csak időpontosokat oltottak volna, szinte mind a nyakukon ragad. Abban teljesen egyetértek, hogy a gimiseket most kar oltani, őket augusztusban kellene, de ma nem is ők álltak sorba, hanem a 20-40 közöttiek. Bár ahol én voltam, volt idős néni is, nem is értettük, eddig hogy hogy nem kapott
2021. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk ahol én voltam, voltak olyanok is, akik alig 18-ak, pont előttem a sorban a srác ott vihorászott, hogy haha, ő le lesz oltva érettségi előtt, lesz bankett bulika. Azért aztán tényleg rohadt fontos.

De sorban állni lusta volt, nagyi állt helyette meg a barinője helyett is, az is dühített, hogy egy ember helyett hirtelen három van előttem... a szerencsén múlt, hogy bejutottam.

2021. máj. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
16-18 eves suttyo diakokon en is ki vagyok akadva. Milyen alapbon kapjak meg? Eddig büntetni akartak korabban, aki masok elott oltatta be magat. Ennyi erovel a 16-18 evesek most milyen alapon oltakozhattak?
2021. máj. 1. 00:57
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi bajod a kínai és orosz vakcinával?
2021. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akik 4-5 hónapja regisztráltak, és semmi visszajelzés, akkor fel kell hívni a háziorvost hogy mi a teendő, mert valószínű nem kerültek a rendszerbe.
2021. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17: én ebben a helyzetben voltam a múlt hétig. Első nap regisztráltam még decemberben. Kétszer hívtam a háziorvost, egyszer azt mondta, még a 70-es korosztálynál tart második alkalommal meg azt, hogy még 400-an vannak előttem:( Meg hiába mondták a TV-ben, hogy a háziorvos mérlegelhet, a háziorvos mindig azzal takarózott, hogy neki a listát betű szerint követni kell, nem tehet semmit - ki tudja, melyikük mondott igazat... Múlt héten ajánlott kínait, azt tényleg nem fogadtam el, végül pénteken meg tudtam csípni egy Pfizert. Nem érzem úgy, hogy nem lett volna "fair". Amúgy 40-es vagyok, van alapbetegségem.
2021. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
17, ez sem igaz, én folyamatosan zaklattam a háziorvost, de mindig csak annyit tudott válaszolni, hogy nem tudja, majd szól, ha sorra kerülök.
2021. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!