Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elvileg lehet időpontot...

Elvileg lehet időpontot foglalni Astrazenecával való oltásra, de nem találom hol?

Figyelt kérdés
Elvileg május 3 és 6 között oltanak Astra vakcinával, én ezt elfogadnám de az eeszt.gov.hu-n valahogy nem tudok eligazodni. Aki foglalt mar rá időpontot, tudna segíteni?
2021. ápr. 30. 19:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Öhm, én voltam a hatos, azóta nem is jártam az oldalon, nem én vagyok a priviző, bármennyire is az én kommentemet reagálta le az értelmes illető. :D


Egyébként nem azért tolták ki, hanem hogy ne kelljen tartogatni, mehessen minél több első körös oltás a statisztika javítása érdekében.

Utána mondta azt a gyártó, hogy oké, végül is nem is rossz taktika - szóval persze, igazad van lényegében. :)

Viszont ez kétélű dolog, mert oké, valamivel nagyobb a védettség a várakozással összességében, de két oltás mindenképp nagyobb védettség, mint egy.

És ugye három hónap alatt növekszik az átoltottság, eleve csökken a fertőzések száma. Szóval talán jobb arány az, hogy most legyen nagyobb védelmem a kicsit alacsonyabb összvédelem helyett, mert most van rá nagyobb szükség.

(Pont utána láttam amúgy, hogy Cilinéni már engedi a korábbi oltást is, ha valaki azt igényli.)


Egyébként nem rossz oltás, oké, a trombózissal rossz hírét keltették, de előtte azt kapták pl. a cukorbetegek is, akik ugye ennek fokozottan ki vannak téve (meg más krónikus betegek is, hiszen övék volt az első astrás kör), mégse lett belőle itthon tömeges halálozás.


Családban is több beteg ember kapta azt, anyám az elején pl még a rövidebb határidővel kapta meg mindkettőt - de anyós, aki már a tömegesbe esett, majd még valamikor júniusban kapja talán a másodikat... ez még oké is. De ha valaki most kapja az elsőt, és onnantól három hónap, akkor már elment a nyár, és neadjisten egy negyedik hullámnál járunk új mutánsokkal, ha a legrosszabb verziót nézem. (Jó esetben az átoltottság miatt nem lesz nagyobb hullám már.)

2021. máj. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem adatnám be magamnak az astrát, csak a pfizert meg a modernat.
2021. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ma már sikerült foglalnom.
2021. máj. 1. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!