Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kezelik újdonságként,...

Miért kezelik újdonságként, hogy a covid vakcinák nem védenek magától a fertőzéstől?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen látom, hogy erre akarják felhívni a figyelmet, hogy nem véd magától a fertőzéstől (az oltott is elkaphatja a vírust).

Ezt nem egészen értem, eddig voltak olyan védőoltások, amik magát a fertőződést tudták meggátolni? Melyek voltak ezek? Vagy miért kell külön felhívni erre az emberek figyelmét?


2021. máj. 3. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert fontosnak érezhetik magukat, ha ilyen triviális hülyeségek mellé mindenféle bullshittel körített képeket osztogassanak meg a facebookon, mint nagy leleplezést.
2021. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Erre azoknak kell felhívni a figyelmét, akinek az az első szava hozzád, hogy beoltatta magát, érted is!

Pedig csak maga miatt, főleg hogy elmondhassa ő mekkora háborús hős, hogy kibírt egy szurit. Aztán boldogan nyalogatja körbe a nagyit, mert hát ő már "védett".

És kötelességének érzi mindenki mást is téríteni, akinek saját gondolatai vannak.

2021. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Látjátok ez a baj hogy egyesek mindent meg próbálnak megmagyarázni de nem tudják nem akarják tudni a valóságot: "Az oltott is elkaphatja a vírust" Igen, ez igaz csak tudod járműre is adnak jogosítványt. Ez nem zárja ki hogy jogosítvány nélkül valaki nem tud esetleg baleset nélkül közlekedni, csak a százalék esély a bajra sokkal kisebb. Ha egy átoltott érintkezik egy fertőzöttel akkor például 100-ból 1 kapja el a betegséget, és valószínű kisebb rosszulléttel megússza. Ugyanebben a szituban 100 nem beoltottból 30 kapja el a bajt, abból lehet hogy lesznek halottak és kórházi kezeltek komoly utóhatásokkal. Látható a különbség?? Esetleg érthető is?
2021. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ajjaj, én alapvetően most nem az oltások létjogosultságáról szerettem volna vitát nyitni, hanem hogy eddig mely vakcinák voltak képesek megakadályozni magát a megfertőződést.

Én úgy tudom, hogy ilyen nem létezik és soha nem is létezett, de hátha tévedek. Nekem furcsa, hogy ez most újdonságnak számít sokak szerint.

2021. máj. 3. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Én is úgy gondolom ahogyan leírtad. Szerintem sem akadályozták meg eddig sem tökéletesen a fertőződést.
2021. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember nem tudja, hogy működik egy védőoltás. Azt hiszik, ha be vannak oltva, akkor se ők nem fertőződhetnek meg, se másokat nem tudnak fertőzni. Emiatt már az első oltás után eldobják a maszkot és mennek bele a nagyvilágba vidáman, azt gondolva, hogy most már halhatatlanok. Épp ezért fontos mondani, hogy attól még ugyanúgy kell a maszk és a távolságtartás, hogy valaki be van oltva, mert maguktól nem fogják fel.
2021. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Pedig megdőlni látszik ez a tévhit is:


[link]


Egyéb izraeli,amerikai kutatások is ezt bizonyítják, hogy ugyan a beoltott is fertőzhet, de ennek az esélye egy "oltatlanhoz" képest 60-80%-al alacsonyabb.


Tök egyszerű a logika:


Oltatlan ember kapja el a covidot: tüsszög,köhög, sok a vírus a szervezetében, így sokat is "ürít" --> fertőz.


Oltott ember kapja el a covidot: Esetek 80-90%-ban észre se veszi, hogy elkapta, nem tüsszög, nem köhög, nem lélegez ki annyi vírus kópiát (hiszen nem tud elszaporodni benne) --> alig fertőz.


Értsd: Ha egy fertőző megy egy 100 fős buliba ahol senki nincs beoltva, simán megfertőzhet 20-30 embert is


Egy oltott ember legrosszabb esetben is 1-2-t.

2021. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4, én két példát tudok. Az egyik a hagyományos gyermekbénulás vakcina, a Sabin-csepp. Ez a nyálkahártyát teszi ellenállóvá, tehát megfertőződni sem tudsz. A másik a szamárköhögés, ami csak a tüneteket nyomja el. Az oltatlan újszülötteket nem lehet megvédeni egy járványban a kontaktszemélyek oltásával sem (azonban a kismama újraoltása még a szülés előtt segít, mert akkor antitestekkel születik a baba).


Itt van egy jó hosszú és szerintem nagyon érdekes cikksorozat arról, hogy hogyan kutatják ezt a témát:

[link]

2021. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8, szóval úgy értettem a két példát, hogy mindkét eset előfordulhat.
2021. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a kullancs elleni oltás. Ahogy az idióták hívják. És tényleg el is hiszi hogy kullancs ellen véd, aztán csodálkozik mikor Lyme-kórban elpatkol.
2021. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!