Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki már megkapta mindkét...

Aki már megkapta mindkét Sputnik oltását, melyik után volt több mellékhatás?

Figyelt kérdés
Első után hőemelkedésem volt, ennyi, semmi több. Mire számíthatok a másodk után? Holnap reggel kapom.

2021. máj. 4. 00:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Első után voltan 2-3 napig kába, hőemelkedéses, második után csak aznap este. Őszintén meglepett, azt hittem, a második után komolyabb lesz, mint az első után.
2021. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenkinél van mellékhatàs. Ha 1 hét után semmi, akkor nyugodjatok meg.
2021. máj. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél nyirokcsomó fájdalom a hónaljban, másodiknál 38 fok feletti láz és kb 1 napos általános rosszullét, izomfájdalom.
2021. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen ugyanaz volt a két adag után: aznap este és másnap hőemelkedés, végtagfájdalom.

Kollégám az első után semmit nem érzett, a második után alig bírt felkelni 2 napig.

Anyukám egyik után se érzett semmi mellékhatást.

(Mindhárman szputnyikot kaptunk)

Szóval teljesen személyfüggő.

2021. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb rokonoknál az égvilágon semmi mellékhatás, mert ugye azt olvasni, hogy nekik gyengébb az immunrendszerük és nem küzd már annyira az idegen "betolakodók" ellen.
2021. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét adag után 1 napig láz, hidegrázás, gyengeség, aluszékonyság, izomfájdalmak jelentkeztek. A 2. oltás után egy kicsit magasabb lázam volt, picit lassabban múlt a gyengeség, és az izmaim is jobban fájtak. Szerencsére egy nap alatt minden elmúlt mindkét alkalommal. :)
2021. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztalom, hogy mindenkinél más.

Nekem a 2. után volt durvább.

Az első után 39 fokos láz, és hidegrázás vagy egy órán át. Utána napokig szédülés, és meg voltak duzzadva a nyaki nyirokcsomóim.


Most kaptam nemrég a másodikat, már előre féltem... Most felment a lázam 40 fokig, több órán át kontrollálhatatlanul vacogtam, és fájtak az ízületeim, és a pulzusom is az egekben volt.

Mondjuk ez másnapra elmúlt, és azóta csak szédülök és a nyaki nyirokcsomóim megint meg vannak duzzadva.


A férjemnél ellenben semmi nem volt, csak kicsit fájlalta a karját, meg a feje sajgott.


De pl. a szomszédunk is hasonlóan élte meg, mint én, és neki is a második után volt durvább.

2021. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha beoltott korábban már találkozott a 2 hordozóvírussal (2 oltás van ugyebár, különböző adenovírusokkal), akkor azt megsemmisítik a bejuttatandó koronavírus darabkával egyetemben és 0 védettség lesz (meg persze 0 mellékhatás is).
2021. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik után sem volt semmi. Bal vállamba kaptam, annyi volt mindkettő után, hogy aznap nem tudtam a bal oldalamon aludni, mert ha ráfeküdtem a bal vállamra, akkor fájt a szúrás helye. De ennyi. Szóval emberfüggő, ott van pl. az a féleszű anyósom, ő mindkét szputnyik után 1 napig feküdt.
2021. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Na a másodikat én is jobban megszenvedtem, de mar most reggelre sokkal jobban vagyok.
2021. máj. 5. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!