Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy még egyik...

Miért van az, hogy még egyik dohányzó ismerősöm sem kapta el a koronavírust (szerencsére)?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám, hogy ők veszélyeztetettebbek mint mások, és gyengébb a tüdejük, de már kezdek kételkedni. Ti hogy látjátok?

2021. ápr. 18. 13:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehet, hogy pont mivel dohányosok, így óvatosabbak?
2021. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem. Egyáltalán nem óvatosak. Pont olyanok ebben a helyzetben is, mint amúgy... gondolom nem féltik magukat annyira, ha képesek naponta elszívni egy dobozzal.
2021. ápr. 18. 13:07
 3/30 anonim ***** válasza:
16%
A nikotin megöli a vírust. Bizonyított tény (vicceltem)
2021. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
A dohányzás nem befolyásolja, hogy mekkora eséllyel kapod el a vírust. Én sem kaptam még el, pedig ugyanúgy utazok belföldön, mint előtte, csak jobban vigyázok (nem vagyok dohányos egyébként)
2021. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Egyes kutatások azt igazolták, hogy a dohányzás csökkenti az ACE2 szintjét a tüdőben, ezáltal kevesebb támadáspontja lesz a vírusnak. De ezek még csak feltételezések
2021. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk jogos, az elkapást nem befolyásolja, hivatalosan eddig a lakosság kevesebb, mint 10%-a kapta el.

A lefolyást viszont ronthatja.

2021. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
Én elkaptam és dohányzok is. Pár napig köhögtem (hurutosan), szaglásvesztésem volt 1 hétig. Ezen kívül semmi sem volt szerencsére.
2021. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 krwkco ***** válasza:
84%

"francia tanulmány ... az ambuláns ellátásban részesülő betegek körében ötszörös, a kórházban ápoltak körében pedig négyszeres eséllyel fertőződtek az új típusú koronavírussal a nem dohányzók."

[link]


"A francia tanulmány például nem vett figyelembe olyan fontos, a COVID-19 betegséget és annak súlyosságát befolyásoló tényezőket..."

[link]


"antitest-szűréssel teszteltek 69 aktív, valamint 592 egyáltalán nem dohányzót. Előbbi csoportban mindössze 5 embernél, vagyis 7,2 százalékuknál mutatták ki a koronavírus-antitest jelenlétét. A nemdohányzóknál ugyanakkor 166 korábban megfertőződött embert találtak, amely 28 százalékos arányt jelent."

"a dohányosok átfertőzöttségi aránya mintegy fele volna a nemdohányzókénak."

"Az aktív dohányosok 54, a volt dohányosok mintegy 20 százalékkal kisebb arányban kapták el a betegséget, mint a nemdohányzók."

"a dohányosok körében annak az esélye, hogy valaki kórházba kerül súlyosabb koronavírus-tünetek miatt, harmada, mint a nemdohányzók körében."

"Hogyan?" Olvasd el a cikket, mert ez már túl bonyolult az idézéshez. [link]

2021. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
#5-el egyetértek, de azért mondjuk most emiatt ne kezdjen el senki dohányozni...
2021. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
37%

Mert nem mindegy, hogy Bivalybürgözdön él,és senkivel nem kontaktál, vagy egy 120 ezres megyeszékelyen, ahol napi 50 emberrel találkozik,így potenciálisan nagyobb az esélye a megfertőződésnek.



Esetleg,ha elkapja jobban megkínlódik vele.

2021. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!