Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Úgy néz ki hamarosan vége a...

Úgy néz ki hamarosan vége a járványnak. Érdemes volt oltakozni azért?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 14:17
1 2 3
 1/22 Hellmano ***** válasza:
65%
Ennek vége? Tudod, mikor lesz ennek vége, ha a nagy hatalmak úgy akarják (sajnos).
2021. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Októberben kiderül.
2021. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem gondolod, hogy mondjuk azért lesz hamarosan vége a járványnak, mert oltakoztak az emberek?
2021. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De, én is így gondolom.
2021. máj. 7. 14:38
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
3! Nem gondolja, mert buta mint a s*gg :) vagy csak provokál.
2021. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

Az azért túlzás ,hogy hamarosan vége. Amennyiben a “hamarosan” alatt pár hetet-hónapot értesz.

Szerintem ha nem lesz túl nagy oltásellenesség s sikerül kb mindenhol kifacsarni a nyájimmunitást olyan 80% körüli/ feletti átoltottsággal akkor talán 1 (legfeljebb 2) éven belül már múlt időben beszélhetünk erről a járványról.

2021. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most zárták be az ovit..
2021. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondanám, hogy Európában, Amerikában talán vége. Dél-koreában és Ausztráliában hónapokkal ezelőtt “vége” volt, mert jók voltak a szabályozások.


Indiában és Afrikában bőven nincs vége és egy esetleges mutáns, még itt is okozhat új hullámot.


Most a konszenzus az, hogy kb. egy év alatt Európában mindenki szerez valamennyi immunitást. Vagy a fertőzésen fog átesni vagy beoltják. Jelenleg az oltásnak még a fiatalabbak körében is több nagyságrenddel alacsonyabb az átesés utáni egy éven belüli halálozási aránya, mint a covidbak.


A mellékhatások tekintetében általánosságban elmondható, hogy rövidtávon enyhébbek oltás esetén (mint, mondjuk egy poszt covid szindróma), bár talán gyakoribb a néhány napig tartó karfájdalom, mint covid esetén.


A hosszútávú mellékhatásokról a covid vírus a pfizer és a moderna esetén nincs adatunk.


A szputnyik, astrazeneca várhatóan nem okoz komoly mellékhatást 8 éven belül (az influenzaoltások pl. ugyanígy működnek), míg a sinopharm 50 éven belül nem okozhat olyan mellékhatást, mint amit a covid ne okozna (elölt covidot juttatnak be).

2021. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
5: Most írtam hogy én is így gondolom. Nem tudom minek akkor a minösítés..
2021. máj. 7. 16:34
 10/22 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra irányult, hogy ha az lesz mint Izraelbe, hogy ennyi beoltottnál nincsenek már szinte fertőzöttek, akkor potyára oltatom be magama5.
2021. máj. 7. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!