Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Úgy néz ki hamarosan vége a...

Úgy néz ki hamarosan vége a járványnak. Érdemes volt oltakozni azért?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 14:17
1 2 3
 11/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#10


“A kérdésem arra irányult, hogy ha az lesz mint Izraelbe, hogy ennyi beoltottnál nincsenek már szinte fertőzöttek, akkor potyára oltatom be magama5.”


Ja, hogy a fő kérdésben konkrétan magadra gondolsz? Azt hittem amolyan kollektívan mindenkire kivetítve ,hogy “ezért volt érdemes oltakozni?”. Így már más. Tudod, a nyájimmunitás egyik velejárója ,hogy az is védve lesz aki nincs beoltva feltéve ha a környezetében mindenki más viszont oltott. Ezért van az is pl: hogy itt-ott előbukkan egy-egy oltásellenes szülő aki nem oltatja a gyerekét. De mivel mindenki más oltva van azért nincs ahonnan elkapjanak betegségeket s ezen felbátorodva bíztatnak másokat is az oltások mellőzésére, még rosszabb esetben a betegségek létezését is tagadják. Emiatt felgyűlnek az oltatlanok s kisebb, helyi járvány tud kialakulni. Azt hiszem 2019 környékén volt egy kisebb kanyaró valahol Romániában, de ebben nem vagyok biztos.

Szóval ha te nem oltatsz de mindenki más igen akkor bizonyos értelemben te is védve leszel. Viszont a baj akkor kezdődik ha egyre többen gondolkodnak így ,hogy “én nem oltatok mert mindenki más úgyis megy” s emiatt emelkedik az oltatlanok aránya ami a járványnak kedvez. Ezért kellene mindenkit akit csak lehet beoltani (s lehetőleg teljesen, mert sokan csak egy adagot felvesznek ,hogy meglegyen a kártya s nem mennek a második dózisra...).

2021. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek
2021. máj. 7. 17:07
 13/22 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy is lesz vége. Ezt addig csinálják ameddig ki nem facsartak mindenkit.
2021. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Csinálják??
2021. máj. 7. 18:32
 15/22 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt az egészet, amiket ti írtok. Mindenhol azt mondják, hogy az oltás nem véd a vírustól, ugyanúgy el lehet kapni, és ugyanúgy fertőz az, aki oltva van, csak elvileg nem lesz olyan erős a tünete. Ezek után hogy lenne valaha is vége az egésznek? Rengeteg helyen hallottam, hogy ez már örökre itt marad, örökre oltani kell mindenkit. Ne legyen így, remélem nem ez fog történni!
2021. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#15


Elkapni elvileg el lehet mert az oltások egyike sem egy erőpajzsot képez köréd. De oltva sokkal könnyebben átvészeled a betegséget s közel 100%-ban megvédenek a betegség szövődményeitől vagy akár a haláltól. Oltva ha beteg is vagy sem fertőzöl annyira s olyan sokáig mint oltatlanul. De ezek csaknem minden vakcinára igazak, mégis gyakorlatilag eltűnt a kanyaró, veszettség, pestis, torokgyík stb. Ha a lakósság nagyja (80% körül/ felett) át van oltva akkor hiába van egy fertőzött ha körülötte mindenki oltva van akkor a vírusnak nem igazán van potenciális gazdatestei. Persze megtörténhet ,hogy tényleg nem fog eltűnni de hát oltva nem is lesz annyira veszélyes, szóval?

2021. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Remélem igazad van, de azért az, hogy 9 havonta újra kell oltani mindenkit, nem hangzik túl jól. Mert a többi betegség ellen megkapta az ember az oltást, és kész, védve van. De hogy ez ellen ezentúl egész életemben kapjam az injekciót.. ezt én nem akarom.
2021. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#17


Influenza ellen is (ha már mindenhol is az influenzával vonják párhuzamba, sokszor nem éppen jogosan) évente újraoltanak, már aki kéri. S azokat az oltásokat is évről évre fejlesztik még sincs hiszti belőle. Ha nem csináltak volna ekkora politikai témát az egész járványból illetve a kommunikáció is normálisabb lenne akkor szerintem messze nem lenne ekkora széthúzás meg bizonytalanság oltás meg miegyebek témában :/

2021. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Mindenhol azt mondják, hogy az oltás nem véd a vírustól, ugyanúgy el lehet kapni, és ugyanúgy fertőz az, aki oltva van, csak elvileg nem lesz olyan erős a tünete."


Nem nem, nem mindenhol mondják ezt a téves butaságot, csak esetleg a közösségi fertőben terjed.

Nem ugyanúgy terjesztik, pl a pfizer esetében adatok vannak arról, hogy a továbbadást is gátolja 70-80%-ban. Ezt real life izrael bizonyítja, ahol 60% átoltottság mellett már szinte 0 új fertőzött van. Nyájimunítás works..

2021. máj. 9. 23:32
 20/22 anonim ***** válasza:

Oké, én csak az ilyen cikkekből indulok ki:

[link]

2021. máj. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!