Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik a legtermészetesebb,...

Melyik a legtermészetesebb, leghaszontalanabb oltás szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem akartam beadatni a vakcinát, de különböző okok miatt, rá vagyok kényszerítve.

A kérdésem az lenne, hogy azok szerintetek, (akik ugy gondolkodnak, mint én, és esetleg ilyen helyzetben vannak) melyik oltás a legártalmatlanabb, amit ha muszáj lenne akkor beadatnátok?

Szerintem a kínai, de azért mások véleménye is érdekel.


Oltásfanatikusok ne írjanak, köszönöm.



2021. máj. 12. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Természetességre a kínai, de ott a legtöbb a kérdőjel.
2021. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Jelenleg úgy tűnik, hogy a sinopharm. Az agybetegséget biztosan sem gyógyítja úgyhogy nyugodt lehetsz.
2021. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Én kínait vagy Szputnyikot szerettem volna mert ezek a régi, bevált hagyományos módszerrel készültek, a modern új technologiában annyira nem bízom.

Mégis a Pfizerre várok most, mert gyakran járok Németországba, és mint most kiderült, Németország nem fogadja el az orosz és a kínai vakcinát.

2021. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Én az oroszt választottam, igazából nem szerettem volna az új technikát bármennyire is mondják hogy jó a Pfizer meg a Moderna, nincs sok bizalmam feléjük. Az Astrat kizártam a sok vérrögképződős eset miatt. Maradt az orosz meg a kínai. A kínait nem tartottam elég hatékonynak, meg ha már beadatok valamit akkor olyat, ami után képződik is ellenanyag. Az orosznak persze elég sok a kizáró tényezője de szerencsére nálam nem okozott semmit. Az elsőt megkaptam sokan a környezetemből is ezt választották, hát hogy jól döntöttem e nem tudom, de én ezt éreztem jónak. Szerintem nézd meg mind a 6 félét (nálam még nem volt Jansen) és ami szimpi neked azt választ, illetve vedd figyelembe ha valamelyiket az orvosod nem ajánlja.
2021. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Kínait semmiképpen, mert azt nem engedélyezte a VHO és a nyugati országok sem. Inkább a Pfilzen.
2021. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Aki amúgy azt írja, az Orosz vakcina régi bevált módszert használ baromi nagyot téved. :D


Az adenovírus vektor vakcina is egy teljesen új technológia, annyival régebbi az mRNS vakcináknál, hogy ebola ellen korábban már próbálkoztak vektor vakcinát készíteni több kevesebb sikerrel. Ettől persze az orosz oltás még egy jó oltás.


Elölt vírust tartalmazó hagyományos vakcina kétes hatékonysággal csak a kínai vakcina.


Én magam Modernát kaptam.

2021. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Akarod mondani WHO és Pfizer.
2021. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Talán a kínai, én is azon gondolkodom hasonló okokból, mint te.
2021. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Valószínűleg akkor a kínai lesz a nyertes...
2021. máj. 12. 17:39
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha már mindenképpen be kell oltatnod magad, akkor miért a leghaszontalanabbat akarod választani? Miért nem a legbiztonságosabbat vagy a leghatékonyabbat?


(Félreértés ne essék, ezzel most nem azt akarom mondani, hogy a kínai oltás nem jó. Én személy szerint nem bízok Kínában és túlzottan a ruszkikban sem, de ez ízlés dolga.)

2021. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!