Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miert riogatnak az indiai...

Miert riogatnak az indiai mutanssal?

Figyelt kérdés

Tobb szakerto, virulogus is kijelentette, hogy az eddigi osszes vakcina hatasos megelozes szempontjabol az indiai mutans ellen is.

Kulfoldi tudomanyos lapok is alatamasztjak.



Magyarorszagon aki akart oltast, az mar megkapta vagy mar max csak az idopontra var, hisz tenyleg interneten hozzaferheto mar a foglalas is.

( nem vagyok verfideszes, ki nem allom oket, de spec ezt, hogy mashonnan is szereztek, jo dontesbek tartom).


Aki nem akar oltast, meg oltas ellenes stb, az ugye magarol azt mondja hogy o makkegeszseges, tehat nem lesz baja. Meg amugyis mit foglalkozunk olyannal aki nem akarja beoltatni magat?


Tehat a kerdesem:


Miert vedjuk a nem oltottakat a sajat hulyeseguk miatt?


2021. máj. 12. 22:22
1 2 3
 11/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#10


“En nem eroltetem rajuk az oltast, nem erdekelnek, de miert kene nekem rajuk figyelnem?”


Öhm, mert valahol emberi erkölcs ,hogy ha lehet nem sodrunk a halálba/ maradandó károsodásba senkit? Persze lehetne vitatkozni ,hogy ki az aki “megérdemli/ érte nem kár”.

Illetve nem csak az egészségügy terhelése a probléma hanem az is ,hogy a nem oltottakban nagyságrendekkel vígabban szaporodik a vírus így nagyobb esély van egy olyan variáns kialakulására amire a jelenlegi oltások részben vagy egészben hasztalanok. Szóval mindegy ,hogy oltott vagy sem egy járvány megfékezése közös érdeke mindenkinek. S azt se felejtsük el ,hogy sokan még mindig nem kapták meg a 2. dózist (de van aki az elsőt sem) illetve sokan egészségügyi okokból nem tudnak oltatni pedig szeretnének.

2021. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ugye most viccelsz?!

Ha látsz egy bajbajutott embert, elfordítod a fejed és kész, arrébb mész?

Elárulom, hogy ez büntetőjogi kategória = segítségnyújtás elmulasztása. (mellékesen megjegyzem, hogy ma már ott tartunk, hogy egyes huszonéves nyikhajok egy szerelőaknába esett emberen sem segítenek, aki aztán ott hal meg az aknában, de az a huszonéves kis csíra még lefotózta szerencsétlent ahogy próbált kimászni a gödörből.) <-- Itt mindegy miért esett az a másik ember gödörbe. Ha ott volt és látta, akkor nem lefotóznia kellett volna és szépen elsétálni, hanem segítséget hívni, ha ő maga úgy ítéli meg, hogy nem tud segíteni.


A járvány még tart, ez ugye világos és tudod mit?

Én anno 2019 előtt is minden egyes vacak egyhetes vírusos torokfájáskor orvosi maszkot hordtam, hogy a többi embert védjem attól a szartól, ami megnehezítette az életemet 1-1,5 hétig. Bosszantott hogy mások nem így tesznek és taknyukat-nyálukat kenik széjjel mindenhol ahol járnak.

De én hordtam a maszkot már akkor is, mert reménykedtem benne, hogy esetleg mások is rászoknak arra, hogyha fertőző betegek és mégis ki kell menniük valahova (mivel muszáj) akkor legalább annyi legyen bennünk, hogy feltesz arra a kis időre egy maszkot.


Az élet sajátos fricskája, hogy most kötelező hordani azt a szart még úgy is, hogy nem vagyunk betegek.

2021. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

De nem ertitek.


Van ra vakcina, gyakorlatilag barki hozzajut mar.


Ha van ra megoldas, miert nem alkalmazzak ok is?


Ha valaki onhibaja miatt, makacssaga miatt kerul bajba, akkor is en tartozok feleloseggel iranta, jol ertem?

2021. máj. 13. 10:57
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Oké mondok pár indokot miért nem alkalmazza valaki az oltást:


1. Mert autoimmun beteg. (nézz utána mit jelent az autoimmun betegség, órákat lehet róla beszélni.)

2. Mert fél. (joga van félni, tartani az oltástól)

3. Mert elhiszi, hogy az oltással csipet ültetnek a szervezetébe. (hiedelmekkel, érzésekkel nem vitatkozunk)

4. Mert oltásellenes. (Nézz utána mit jelent ha valaki oltásellenes. Hülyékkel se vitatkozunk.)

5. Mert a hírek alapján nem tudja kinek-minek higgyjen és kivár.

6. Mert egy rokona az oltás után elkapta a COVID fertőzést és belehalt.

7. Mert dönthet úgy, hogy nem oltatja be magát.

8. Vallási meggyőződésből elutasít minden mesterségesen előállított anyagot, inkább vállalja, hogy elkapja a covid-ot (vagy valamelyik mutánsát.)

9. Mert csak.


n+1. Bármi lehet az indok. De tényleg bármi, logikát ebbe ne keress.

10 M ember, 10 millió indokot fog neked mondani arra, hogy miért nem, és arra is hogy miért igen.


A kérdésed:

"Ha valaki onhibaja miatt, makacssaga miatt kerul bajba, akkor is en tartozok feleloseggel iranta, jol ertem?"

Válasz:

A helyzettől függ. Ha olyan jellegű az élethelyzet, hogy életveszély vagy súlyos sérülés lehetősége áll fenn, és a TE jelenléted, segítséged elháríthatja a közvetlen élet- vagy súlyos sérülésveszélyt akkor igen, felelősséggel tartozol a társadalom másik tagja iránt. Ha úgy érzed, hogy ez meghaladja a kompetenciádat, akkor viszont segítégnyújtás abban merül ki, hogy segítséget hívsz. Jellemzően a mentőket, rendőrséget, tűzoltóságot. (tűzesetet látsz, kötelező kihívni a tűzoltóságot. Rablást látsz, valaki megtámad valakit és te szemtanú vagy, illik kihívni a rendőrséget és tanúskodni az áldozat mellett, földön fekvő magatehetetlen sérültet látsz igenis illik mentőt hívni)


Én is hívtam már ki mentőt atomrészeg kocsmatöltelékre aki nem bírt felállni a földről (vagyis megpróbálta) de elvágódott és beverte a fejét a járdaszegélybe mielőtt elkaptuk volna.


Alkoholista volt? Igen.

Agresszív volt? Igen.

Elküldött minket az anyánkba? Igen, hajjaj.


De nem akartam végignézni a halálát, meg az agyvelejét ahogy szétfröccsen a betonon. Vagy esetleg magával ránt valaki mást, vagy nekimegy egy idős embernek aki elesik és azért hal meg...

Szóval kihívtuk rá a mentőket akik ellátták és bevitték a detoxba. Ez nem extrém dolog, hanem emberség.

Ha nem tudod mit jelent, akkor kívánom neked sose kerülj olyan helyzetbe, hogy egyszer rajtad kelljen valakinek segítenie.

2021. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

1. En is autoimmun beteg vagyok.


2. En is tartottam tole.


Tobbi nem indok, hulyekkel nem foglalkozok, nem erdekelnek. De tenyleg nem.


Aki vedett akart lenni, az lett,max folyamatban van.


Es ugyanazt mondom, a tobbit leszarom.

2021. máj. 13. 14:01
 16/21 Argloss ***** válasza:

Az oltások jelenleg is folyamatban vannak, szóval csodálatosan hangzik, hogy 4-5 millió oltott, csak ebből jó részének még nem alakulhatott ki semmilyen védettsége, mert az nem a szúrás pillanatában jön létre.

Jelenleg még nem teljesen biztosak abban, hogy melyik oltás mikortól, meddig és mennyire hatékonyan védi a különböző embereket, ez a része még tesztelés alatt van.

Ha nem tartjuk fenn az egyéb védelmi vonalakat és a félig-meddig védett emberek megfertőződnek, akkor onnantól kezdve az oltás megítélése nullára redukálódik, illetve megnyitjuk vele az utat egy olyan mutáció felé amire hatástalan lesz a jelenlegi oltóanyag. Most is lehet olyan variánsokról olvasni amikre elvileg nem hatékonyak a jelenlegi oltóanyagok.


Ez a mentalitás amit mutatsz pontosan ugyan az, mint azé aki azt mondja, hogy nem oltatja be magát, mert az ő korosztályában 0,0000001% esélye van, hogy komolyabban megbetegszik.

2021. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

1.5 eve hordom a maszkot, boldg boldogtalan.

Teszteltetek, fertotlenitek es vegig dolgoztam a pandemiat.


De 2 dolgot nem vagyok hajlando:


Ures utcan maszkot hordani


Es vedeni azokat akik azt mondjak hogy az o immunrendszeuk eros, nem kell az oltas.


Bocs.

2021. máj. 13. 18:02
 18/21 Argloss ***** válasza:
Egész biztos vagyok benne, hogy aki nem akarja beoltatni magát az egy rossz szót sem fog szólni arra, ha nem vigyázol rá. Ezt a kormánnyal kell leharcolnod.
2021. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ebben az egyben egyetertunk :)
2021. máj. 13. 18:57
 20/21 anonim ***** válasza:

Ki az a rettego hulye aki ures utcan maszkot vesz fel?!


Nem kell vedened senkit csak magadat meg betartani a szabalyokat nemi esszeru modositassal.

2021. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!