Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hónapja covidos voltam,...

2 hónapja covidos voltam, kigyógyultam belőle, minden rendben van velem. Lehetőségem nyílt arra, hogy holnap megkapjam a Pfizert. Mehetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a hivatalos adatok alapján 3 hónapnak kell eltelnie, de az EESZT-ben tudtam regisztrálni egy holnapi időpontra (pedig ott be van jegyezve a márciusi 19-ei pozitív teszteredményem), és a Pfizert nem hagynám ki. Nagy baj, ha csak 2 hónap telt el a fertőzés óta?

2021. máj. 13. 23:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Add be. Annál hamarabb meglesz a 6 millió.
2021. máj. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Mehetsz ! Keszletgazdalkozasi okokbol volt 3 honap megszabva, amikor meg nem volt eleg oltas az orszagban.
2021. máj. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2: Én is a készletgazdálkodási okokról olvastam, nem konkrét immunválasz/szövődmény miatt intenek óva az oltástól ilyen esetben, de mindenki azzal riogat, hogy a miatt az egy hónap különbség miatt majd minden bajom lesz, sőt bele is halok... Ráadásul az EESZT-s regisztrációt követően kapott kitöltendő papíron is rajta van, hogy a 3 hónapon belül kimutatott Covid-fertőzés kizáró ok. (Ellenőrizni viszont senki sem fogja szerintem, ha még maga az EESZT is engedte, hogy időpontot foglaljak...)
2021. máj. 13. 23:57
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Menjél.
2021. máj. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is mehetsz,akkor azért volt úgy,hogy minél többen megkaphassák az első oltást,de azért jelezd az oltóorvosnak.
2021. máj. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

A három hónapos korlátot eltörölték. A papíron valóban rajta van még, elvileg azért, mert az oltóorvos dönt, az alapján, mennyire voltak súlyosak a tünetek, illetve mikor estél át rajta.

De a lapon szereplő kérdés így hangzik: Volt-e lázas az elmúlt két hétben?

A többi zárójelben van. Én erre simán bejelöltem, hogy "nem".

2021. máj. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Több rokonom is van, aki 3 hónapon belül kapta meg, az egyik 2 héttel a gyógyulás után (egy orvos, nem tudom miért, ez még januárban volt, mikor elvileg nem lehetett volna). Semmi bajuk nem lett, azon kívül, hogy az oltás erősebb reakciókat váltott ki, tehát belázasodtak tőle 1-2 napra stb. Nyilván az én családom kicsi egy rendes statisztikához, de hivatalosan se véletlenül engedik. Csak 2 hetet kell várni, ha lázas voltál.
2021. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Felveheted, esetleg erősebb lesz az oltási reakció.

Én 3 hónappal a betegség után vettem fel a pfizert, 1nap fáradtság, levertség, és 1 kis hőemelkedés volt.

2021. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Családban mind a négyen Pfizert kaptunk, úgy hogy március elején Covidosak voltunk. Anyukám már a másodikat is megkapta azóta, semmi baja nem volt egyikünknek sem.
2021. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Már eltörölték a 3 hónapos várakozást, eddig se élettani oka volt, csak vakcinát spóroltak így.

Többen kaptuk meg 2-3 hónapnál hamarabb, nem tudok olyanról akinek baja lett volna. Súlyos, kórházi kezelést igénylő fertőzés esetén el tudom képzelni, hogy hónapokat érdemes várni.

2021. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!