Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus utáni furcsa...

Koronavírus utáni furcsa szagok és ízek mikor múlnak el?

Figyelt kérdés
2021. december 23-án volt az első koronavírusos tünetem, több, mint 1 hónapig nem éreztem ízeket. Utána kb. minden visszajött aztán azután egy hónappal körülbelül, tehát márciusban valamikor elkezdtem egyfajta szagot érezni kb úgy mindennek, aminek erős, főleg fűszeres szaga van. Vonatkozik ez húsokra, fűszeres ételekre, sőt, még a székletem is mindig ugyanolyan kellemetlen szagú. Tudom, az amúgy is kellemetlen, de ez így furcsa. Aztán most május másodika óta pedig érzek még egy szagot, ami pedig inkább a kevésbé erős illatú/szagú dolgoknál van jelen, pl frissen mosott, enyhén mosószeres illatú tányérok olyanok, vagy a yorki kutyám... 13-án kaptam az első oltásomat, Moderna, azóta (talán) az ízek is elviselhetetlenek. Már kb nem tudom megenni a húsokat, ma pörköltet ettem, és hányinger lett a vége. Mikor fog ez elmúlani? Egyáltalán elmúlik?

2021. máj. 18. 14:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9-es: akkor hasonló még az idő is, mert ugyanannyi ideje érezzük, csak te egy hónappal hamarabb is kaptad el. Nekem se nagyon hisznek, meg nem tudják elképzelni. Szüleim meg csak elpoénkodják, hogy amúgy is szar volt az idegrendszerem, nem csak a vírus óta :/ pedig tényleg rossz ez az egész :(
2021. máj. 18. 15:49
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

9vagyok

A hűtőbe is büdöset érzek, pedig azt mondják nem is az

Majdcsak elmulik

2021. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is :( nyilván kaja szaga van, ami alapvetően nem rossz, de nekem ugyanolyan hányingerkeltő, mint pl főzés után a konyha szaga, vagy kb bármilyen húsos étel :(
2021. máj. 18. 15:54
 14/21 anonim ***** válasza:
Én a barátomtól kaptam el, ő 3 napig se szagot, se ízt nem érzett, de azóta semmi gond. Én meg szenvedek.
2021. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
14-es, hogyan szenvedsz?
2021. máj. 18. 17:34
 16/21 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy sokmindennek ugyanaz a szaga. Valami fűszeres fokhagymás bűz. Legyen szó kajáról vagy parfümről. Fokhagymás ételeket már nem is eszek ez miatt.
2021. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább fokhagymás kénre hasonlított, de szerintem ugyanarról a szagról beszélünk. Nyugi, megjavul. Megint, nem tudom, hogy az idő javította-e meg, vagy a pfizer második adagja, de "átfordult" normálisra a szaglásom, szóval nem lehetetlen történet. Örültem is neki, mint majom a farkamnak.
2021. máj. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem vesztettem az ízérzékem de minden esetre lassabban jött vissza mint az influenza esetében. Ha nem mondják hogy járvány van fel sem tűnik.
2021. máj. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta se jött helyre, sőt, a második oltás után inkább csak rosszabb lett. Azóta megspékelődik időnként annyival, hogy jönnek új furcsa szagok, némelyik elmúlik akkor, és mindig más az, amitől éppen hányingerem is lehet. Volt idő, amikor bármilyen húst megettem újra szívesen, de most pl a disznó megint szörnyű, viszont amit még fogyasztok ezen kívül (marha, csirke) azok meg jók. Augusztus végén és szeptemberben a csapvíz volt furcsa szagú és ízű. Az viszont általános, hogy a legtöbb íz nem a régi, és amióta ez van, kb. semmit sem tudok olyan örömmel enni, mint a covid előtt mert ha nem is nagyon, de egy picit más és kevésbé isteni. (Pl. a pisztácia volt A nasi nekem, az azóta egy átlagos kaja)
2021. okt. 14. 07:31
 20/21 anonim ***** válasza:

Hmm sajnálom, hogy így alakult. Nekem se jött vissza 100%-osan, inkább 97%-ra tenném, de van amikor fluktuál az is. Nehéz szavakba önteni igazából. Erről is látszik, hogy mennyire összetett az egész és, hogy mennyire becsapható, mennyire különböző az emberi faj. Nekem ezáltal vált világossa, hogy egy ember miért nem szeret bizonyos ételt - egyszerűen máshogy érzékeli az egészet.


#17 voltam

2021. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!