Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire tartotok a covid 19...

Mennyire tartotok a covid 19 vakcináktól? A Pfizert 15 éve fejlesztik? mennyire biztonságos hosszútávon?

Figyelt kérdés

Igazából eléggé tanácstalan vagyok. Elkapni nem nagyon akarom énsem a vírust, persze kicseszett jó lenne védettnek lenni, de cefetül szkeptikus vagyok az egész dologgal kapcsolatban. Nem bele magyarázni akarok, de mégis csak egy alig 1 év alatt kifejlesztett kotyvalékról van szó, a hosszú távú mellékhatásokra egyszerűen nem volt idő kísérleteket végezni. Derülnek is ki szép dolgok, például hogy valamelyik vérrögöt okozhat, ha jól tudom az astra meg agyér görcsöt. (ha rosszul tudom javítsatok ki)


És ha már itt tartunk, valahol hallotam, hogy a Pfizert már több éve fejlesztik (ha jól emlékszem 15), mert mivel koronavírus már ezelőtt is volt, csak nem pont a covid 19. Ennek van valóság alapja?


Ugy érzem engem is kezdenek megtörni, egyre jobban gondolkodom azon hogy beadatom. Erős, sportoló, egészséges életmód folytató 17 éves srác vagyok, ezért sem gondoltam hogy szükséges lenne beadatni. Csak is a hosszú távú bizonytalanság miatt nem adattam be eddig. Mit gondoltok?



2021. máj. 20. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Majd Karikó Katalin reagálni fog a videóra,ahol mindent cáfolni fog

Utána lehet olvasni

Amit az a nő hablatyol a videóban,negyede sem igaz

Már pár videóját eltávolították az internetről,nem hiába

Szégyen,hogy erre jutott a magyar nép

Lehet,hogy én írni nem tudok,de legalább nem beszélek,nem hablatyolok olyanról,amiről fingom sincs

2021. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Te vagy a 10-es 10-es, szóval nem tudsz írni
2021. máj. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amiben tavaly decembertől áprilisig majdnem 4000-en meghaltak (ezekbe az adatbázisokba, csak a töredék adatokat jegyzik), állatkísérletek alig voltak, emberkísérlet azzal párhuzamosan történt, fél év alatt hozták létre - még akkor is rövid idő, ha az alapok meg voltak, viszont az állatok addig mind elpusztultak -, hát elég necces. Sok mindent nem tudnak ezekről a vakcinákról, azt sem, hogy mennyire/meddig hatékonyak. A Sinopharm dokumentumai meg sincsenek.

Új technológia, amivel kísérleteznek kb 20 éve. Addig tömegeket nem kellett volna kötelező jelleggel rábeszélni, hogy oltassák be magukat egy a kifejlesztők számára is még ismeretlen hatékonyságú anyaggal. Teljes ellentmondások vannak. Egyik nap biztonságos, következő nap már nem mégsem annyira az. Egyszer azt mondják izolálták, máskor pedig nem (akkor mi a F van a kínai vakc.ban?).

1976-ban, amikor 45 M embert beoltottak sertésinflu. ellen, akkor 53-an haltak meg. Érdekes módon, akkor leállították az egész oltást, mert nem volt biztonságos. Most pedig ugyanúgy folytatják, miután több ezren meghaltak, vagy súlyosan sérültek utána. Későbbi hatásairól pedig f.ngjuk sincs, azt sem tudják mennyire véd a cov., mint a sars v. okozta betegség (nem a vírus neve, amit sokan már tévesen leírtak) súlyosabb szövődményeinek kialakulásától.

Lehet lepontozni, megmagyarázni, de nekem ez a véleményem 🖕

2021. máj. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A döntés a tiéd, de azért gondold meg, hogy beoltatod-e magad, mert kockázattal jár (nyilván, az is kockázatos, ha a Covidot megkapod). Az mRNS alapú vakcinák (Pfizer, Moderna) bizonyítottan szívizomgyulladást okozhatnak főleg fiatal fiúknál/férfiaknál. Az Usában most jött ki az eredmény, hogy a vártnál több szívizomgyulladás alakult ki a fiatal fiúknál a második vakcina beadása után. Mivel te pont ebbe a kockázati csoportba tartozol, érdemes meggondolni.
2021. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!