Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid fertőzés, lehetséges?

Covid fertőzés, lehetséges?

Figyelt kérdés

Én az előző hét szerda óta nem érzek szagokat. Szerda, csütörtökön gyorsteszten negatív eredményt produkáltam, pénteken pozitívat.

Kedden PCR teszten szintén negatív voltam. Ez hogyan lehetséges?

Jelenleg sem érzem a szagokat. Láz nincs. Oltásra vasárnap mentem volna, így az is kimaradt.



2021. máj. 26. 07:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges. A gyorsteszt pénteken már pozitív lett, akkor érte el az adott koncentrációt.

Ha a PCR múlt héten kedden volt, akkor ott is lehetett ok, hogy a kimutathatósági küszöböt még nem érte el a vírusszám.

2021. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az egyik tünet, hogy semilyen tünet nincs és a teszt sem mutat semmit. Veszélyes, alattomos betegség ez😂
2021. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Valószínűleg gyorsan legyőzte az immunrendszered a vírust, így csak rövid ideig tudott tenyészni az orrnyálkahártyádon. Mire a PCR-re kerültél, már nem volt elég vírus ott, hogy kimutassák. Azt gyanítják, hogy a - remélhetőleg átmeneti - szaglásvesztés is ezzel függ össze, ugyanis az immunrendszer gyors védekező reakciója a szaglóidegek elpusztítása, így a vírus már nem tud ezeken keresztül továbbjutni.


Persze elméletileg elképzelhető, hogy a pénteki gyorsteszt hamis pozitív lett, és valami más okból nem érzel szagokat, de ennek kicsi a valószínűsége.


Én várnék pár hetet, aztán néznék egy ellenanyagtesztet - gyorstesztet ha csak neked kell, laboratóriumit ha védettségi kártyát remélsz. Ilyen enyhe esetben, ha te már nem fertőzöl, nyugodtan be is oltathatod magad (mert, ha jól értem, lázas se voltál).


Arra nem érdemes építened, hogy majd legközelebb, ha esetleg újra elkapod is ilyen szerencsés leszel, ugyanis a fertőzés súlyossága függ attól, hogy mennyi vírust szippantottál be indulásnak. Attól is lehetett ilyen könnyű a lefolyás, hogy keveset, nem csak attól, hogy az immunrendszered amúgy milyen erős.

2021. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenre van magyarázat, sőt, még az ellenkezőjére is. 😂
2021. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A PCR, ami negatív lett az tegnap volt. A mai napon ismételten levették, holnap lesz eredmény.


Hány hét múlva érdemes ellenanyag szintet nézni? Fontos lenne a kártya, hogy a megkezdett tanulmányaim gyakorlati részét is részt tudják venni. (konditerem).


Valóban nem voltam lázas, enyhe orrfolyás, szaglásvesztés, némi fáradtság érzés és vágtagi izomfájdalmakon kívül komolyabb panasz nincs/nem volt.

2021. máj. 26. 16:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Van kutyád? Mert ez lehet már az a mutáns, amelyik kutyáról ugrik emberre. Vigyázzatok!
2021. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs kutyám, viszont van egy 31. hetes várandós feleségem és egy Non-Hodgkin limfómás anyósom. Jobb odafigyelni ilyen helyzetben.
2021. máj. 26. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy off, de ha volt + teszted, az ma már nem elég a karanténhoz? Vagy az valami házi mérés volt?🤔 Ha "hivatalosan" voltál fertőzött, akkor antitest mérés nélkül is kell kapnod kártyát. Vagy lemaradtam valamiről? Már csak az oltottak kapnak?
2021. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!