Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik koronavírus elleni...

Melyik koronavírus elleni oltást ajánljátok?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 09:34
A kérdező szavazást indított:
AstraZeneca
Pfizer
Szputnyik
Sinopharm
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ezek közül Pfizer vagy Szputnyik.
2021. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyiket sem.
2021. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Attól függ, milyen hamar akarsz meghalni tőle.
2021. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Én igazából azt mondom, bármelyik vakcina tökéletesen megfelelő.

Pfizer: sokat tesztelt, rengeteg tanulmány készült már róla, nagyon jó hatékonyságú, az immunválaszt szinte 100%-ban kiváltja. Nem tudsz mellélőni vele.

Sputnik V: igaz még nincs meg az európai emgedélye, de ez bőven nem azt jelenti hogy ne lenne jó vakcina. Egy nagyon okos megoldást használ, azt, hogy az első és második oltásban más a hordozóvírus, amivel bejut a szervezetbe a koronavírus S-fehérjéje, ezért mindkét oltás ugyanolyan hatékony, mert így ki van küszöbölve, hogy az első hordozóvírus ellen védekezik a szervezet. Ha viszont harmadik oltásra szükség van, mást fogsz kapni az előbb leírtak miatt.

Sinopharm: teljesen hagyományos, 100 éve használt technológia. Semmi bajt nem okozhat a szervezetben, olyan mint az influenzaoltás. Egyedül akkor gondolnám meg, ha 60 év felett vagy, mert az idősek immunrendszere, és a vakcina típusa miatt néha elmaradhat a megfelelő immunválasz. De fiatalon ez egy optimális megoldás, szélesebb tartományú védettséget ad mint a többi.

Astrazeneca: ez is teljesen jól működik immunválasz kiváltása szempontjából. Itt engedj meg egy személyes véleményt viszont, lehet én nem ezt venném fel, a kisebb hatásfok, és a ritka véralvadásos zavar miatt nem annyira szimpatikus oltás. Azt viszont nyilván el kell ismerni, hogy ez iszonyatosan ritka, és egy algopyrin kb nagyobb kockázatot hordoz. :D


Szóval én bármelyiket felvenném a Pfizer/Sputnik/Sinopharm közül. Mindegyikkel jól fogsz járni, amelyik a legszimpatikusabb. :)

2021. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

A modernát miért hagytad ki az opciók közül?

Ez egy amerikai-svájci gyártmány/fejlesztés, szintén mRNS vakcina, mint a pfizer.

2021. máj. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyiket se. Eddig semmi bajom nem volt virustol, pedig atment rajtam. Aztan kizsaroltak ezt a fost. Az oltastol aszittem megdoglok. 40 fokos laz, mozogni nem birok 2 napja, gyenge szar vagyok, faj mindenem.
2021. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

"40 fokos laz, mozogni nem birok 2 napja, gyenge szar vagyok, faj mindenem."


Fuh bas*ki haver, össze ne ess, de tipikus oltás mellékhatásaid vannak. :D

Amúgy fura, hogy aki mellette van, meg aki ellene az is le lett százalékolva.

2021. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
De a virustol semmi bajom nem volt. Sok ertelme volt. Tobb oltast biztos be nem adatok. Edzesre se tudok menni, se melozni.
2021. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Souky ***** válasza:
Én az 52°-os házi barackpálinkát ajánlom.Vénásan a legjobb 😁
2021. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!