Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kollégámnak oltottan keveseb...

A kollégámnak oltottan kevesebb az antiteste, mint nekem oltatlanul, ő mégis mehet mindenhova igazolvánnyal, én meg nem. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

A kollégám kb egy hónapja megkapta a második oltást is, és most csináltattunk antitest vizsgálatot. Az eredmény az lett, hogy mindkettőnknek alacsony, de kimutatható. Az övé ha jól emlékszem 0,2 volt, az enyéb meg 0,4 és 0,5 kell a védettségi kártyához. (Vagy valami hasonló, nem emlékszem pontosan.) Szerintem én már többször is átestem rajta egészen minimális tünetekkel, ezért sem szeretném az oltást felvenni, mert eddig egyszer sem okozott nálam gondot ez a vírus és a veszélyeztetett csoportba sem tartozom, ráadásul gyereket is szeretnénk a közeljövőben.

Viszont ő az oltás ellenére is védtelenebb mint én, mégis neki van védettségi igazolványa, mehet mindenhova, én meg hiába vagyok védettebb, mégsem mehetek. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén. Ha tényleg okozhat bajt a vírus így is, akkor őt jobban veszélyeztetné, mint engem, mégis engem szivatnak.

Esetleg érdemes lehet egy másik helyen is csinálni tesztet, hátha ott más eredmény jön ki és átcsúszok a kívánt antitest szint fölé? Vagy mit lehetne tenni az oltáson kívül?



2021. jún. 1. 08:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

Mit nem értesz azon, hogy a védőoltás kollektívan működik? Mindenki beoltatja magát --> eltűnik a vírus. Az, hogy egyén szinten vannak eltérések, az egy dolog. Ez ennél komplexebb tudomány, javaslok 1-2 immunológia órát pl. Gácsernél, mire kijössz átértékeled az életed.

Szerencsére nem a hozzá nem értők hozzák a döntéseket. Az, hogy vannak ilyen burokráciai logikátlanságok, az uram bocsá előfordul, gondolom te sem tudnál jobbat kitaláni

2021. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

A védettségnek nemcsak ez az 1 komponense létezik


[link]

2021. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
#1: Pedig sajnos a hozzá nem értők hozzák a döntéseket. És rengeteg az ellentmondás. És engedtessék meg, hogy a saját egészségemről magam döntsek, talán még nem vagyok tenyészállat.
2021. jún. 1. 09:03
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
Rendben, mert az antitestek szintje nem egyenesen arányos a védettséggel. Oltasd be magad értelmetlen kérdések kiírása helyett, azzal speciel sokkal többre mész.
2021. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
#4: Fogd már fel, hogy gyereket szeretnénk és nem akarom beoltatni magam. Ne kampányolj már állandóan! Vagy jutalékot kapsz utána orbántól? Különben is téged megvéd a csodaszérumod, nem mindegy neked, hogy velem mi történik?
2021. jún. 1. 09:22
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
Itt te vagy az, aki nem ért hozzá
2021. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6: Persze, mert itt minden kommentelő ért hozzá, főként te, de én nem értek még ahhoz sem, hogy mit akarok a saját testemmel. Higgyek el mindent a kilóra megvett orvosoknak, vagy a politikusoknak, akik ugye sosem hazudnak, de ne higgyek a saját ismerősi körben szerzett tapasztalatoknak. Ne higgyem el, hogy a terhes nőkre veszélyes lehet az oltás, s bár mindkét terhes barátnőm elvetélt tőle, ez biztos csak a ritka kívétel, hiszen a politikusok és a kommentelők is megmondták, hogy nem lehet veszélyes. Igaz, hogy az ismerősi körben senki sem lett komolyabban beteg a covidtól és csak olyan betegről hallottam, aki agyonfertőtlenítete magát és állandóan maszkot hordott, retteget, meg olyanról, akinek annyi betegsége volt, hogy abban eleve már csoda volt hogy még él, de én azért oltassam be magam ellene, vállaljam, hogy nem lehet egészséges gyerekem.

Megmondtam, hogy nem vagyok tenyészállat, és magam fogok dönteni. Ha kell elviselem az értelmetlen korlátozásokat, de akkor is igazságtalannak tartom.

Szóval a kérdést nem az ilyen elvakult, oltásról meggyőzni akaróknak tettem fel, hanem az értelmesen gondolkodni képes embereknek, akikben van némi empátia is még, így kérlek ne zaklass tovább a hülyeségeddel.

2021. jún. 1. 09:35
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell beoltatni magad ha nem akarod.Nem kötelező még úgyhogy ennyit erről.Igazad van Kérdező de csak a kártya a lényeg itt.Már az első dózis után is jár ami nonszensz🤭Erre ne irigykedj mert nem irigyelni való
2021. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
41%

Ilyen értelmi képességgel ne vállalj gyereket, légyszi! Bűn lenne.


Én immunológus vagyok, babaproject van és beoltattam magam, pont ezért. Sokat elmond, hogy a hozzáértők oltatnak, a hozzá nem értők meg orbánoznak

2021. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Én is mindig azon lepődök meg, hogy a "kilóra megvett orvosok" mind beoltattál magukat. Igen, tudom, mert magam is eü dolgozó vagyok, és a örnyezetemben lévő több száz orvos közül MINDENKI beadatta. Igen, a terhes belgyógyász barátnőm is (és nem, nem vetélt el), meg a szoptatós szintén belgyógyász barátnőm is, meg a lombikra készülő kolléganőm is.

De persze, a kilóra megvett orvosok annyira debilek, hogy magukat nyíratják ki először, nem?


A kérdésedre válaszolva:

1. Létezik olyan, hogy sejtes immunitás, amit nem lehet antitest méréssel mérni.

2. A védettség nem arányos az antitest titer mértékével.

3. Az oltások nem csak az egyedet védik, hanem sokkal inkább a közösséget.


Pont mindenki leszarja, hogy nem oltatod be magad. Csak nem kell feleslegesen rinyálni, ha nem mehetsz akárhova. Ha úgy is gyereket akartok, akkor legyetek otthon és dugjatok egész nap. Sétálni meg el lehet menni igazolvány nélkül is. Ha mást is akarsz, akkor oltasd be magad és kész. Ha meg nem akarod, akkor fejezd be a hisztit.

2021. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!