Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kollégámnak oltottan keveseb...

A kollégámnak oltottan kevesebb az antiteste, mint nekem oltatlanul, ő mégis mehet mindenhova igazolvánnyal, én meg nem. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

A kollégám kb egy hónapja megkapta a második oltást is, és most csináltattunk antitest vizsgálatot. Az eredmény az lett, hogy mindkettőnknek alacsony, de kimutatható. Az övé ha jól emlékszem 0,2 volt, az enyéb meg 0,4 és 0,5 kell a védettségi kártyához. (Vagy valami hasonló, nem emlékszem pontosan.) Szerintem én már többször is átestem rajta egészen minimális tünetekkel, ezért sem szeretném az oltást felvenni, mert eddig egyszer sem okozott nálam gondot ez a vírus és a veszélyeztetett csoportba sem tartozom, ráadásul gyereket is szeretnénk a közeljövőben.

Viszont ő az oltás ellenére is védtelenebb mint én, mégis neki van védettségi igazolványa, mehet mindenhova, én meg hiába vagyok védettebb, mégsem mehetek. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén. Ha tényleg okozhat bajt a vírus így is, akkor őt jobban veszélyeztetné, mint engem, mégis engem szivatnak.

Esetleg érdemes lehet egy másik helyen is csinálni tesztet, hátha ott más eredmény jön ki és átcsúszok a kívánt antitest szint fölé? Vagy mit lehetne tenni az oltáson kívül?



2021. jún. 1. 08:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes amcsiba már elengedték ezt a korona témát az ország fele nincs beoltva maszk nélkül oltás nélkül mennek a telt házas bulik mérkőzések, de itt nálunk továbbra is nyomatják ha nem oltatol akkor biztos hogy meghalsz koronában. Vicc ami ebben nyomorult országba megy már össze kellett ugrasztani az oltottat meg az oltatlant.
2021. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg nevetséges már az egész 21-es.El kéne ezt már engedni...
2021. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, honnan szedted ezeket az értékeket?

A pozitivitás határértéke: 50,0 AU/ml

[link]


Mindazonáltal ismerős csináltatott és 2900 úgy, hogy átesett.

Szóval fura nekem az a 0,2 és 0,4 ..

2021. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy volt pontosan a mértékegység, csak arra, hogy nekem több volt mint az oltott kollégának. De 0,5 AU/l. megfelel 500AU/ml-nek.
2021. jún. 5. 09:57
 25/25 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként állítólag nekem is kimagasló. Coi értékeket adtak meg, amiről igazából nem sokat találtam. De 1-estől már elfogadják és 5-öst mondtak népátlagnak, de találtak már 40 körül. Na most az enyém 66 feletti lett, túlment a kinyomtatott skálán. Méghozzá úgy, hogy autoimmun-betegséggel rendelkezek és orvosilag tekintve gyenge szervezetemnek kéne lennie. Vannak dolgok, amiket nekem tudományosan nem fognak tudni megmagyarázni.
2021. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!