Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem lenne még ideje megszabadu...

Nem lenne még ideje megszabadulni a maszkoktól?

Figyelt kérdés
Nektek nem kellemetlen a hőségben maszkot viselni, pl egy légkondi nélküli buszon. Legszívesebben letéptem volna magamról, olyan rossz érzés maszkban lenni, miközben folyik rólad a víz, és ahogy még kilélegzed a levegőt, az még arcodat is mégtovább melegíti. Nem tudom más hogy van vele, nem akarom dramatizálni a helyzetet, de ideje lenne már annak hogy ne legyen közelező, legalább tömegközlekedési eszközökön.

2021. jún. 7. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értem, hogy étteremben, kocsmában lehetünk maszk nélkül, akkor buszon miért kell?

Főleg azoknak, akik kaptak oltást. Bár az meg nem véd a vírustól, annak is sok értelme van 😃

2021. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ó, dehogyis nem. Télen is izzadt alatta az arcom, nem, hogy még most..
2021. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Már részben megszabadultunk tőle,a közterületeken nem kell hordani,de majd az lesz az igazi felszabadulás mikor majd a boltokba is maszk nélkül megyünk be....
2021. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
6 millió beoltottnál talán lekerülhet a maszk. Csak éppen fényévekre vagyunk tőle. A hétvégén 2 ezer alatt adattak be összesen oltást.
2021. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
4-es majd a szájon át bevehető gyógyszerek hozzák el a megváltást... :)
2021. jún. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen napi 100-200 új fertőzöttnél ami van, már simán le kellene vetetni.
2021. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Emerald13 válasza:
78%
Szerintem egyelőre még nagy az elővigyázatosság - a tavaly nyárhoz hasonlóan, amikor ugyan mégjóval kevesebb fertőződés volt, de úgyszint nem oldották fel a bolti + tömegközlekedési maszkozást. Valszeg most kivárják hogy hogyan fognak alakulni a járványügyi adatok hátralévői, nem fog-e ismét emelkedő tendenciát mutatni - ahogyan azt tavaly ősszel is megtette az általános nyavajaszezonban. Ehhez mérten meglehet, hogy őszig fognak várni a maszkeldobatással, biztos ami biztos. Aztán persze kiderül.
2021. jún. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Karácsonyra újra hordhatjuk majd, illetve hordanunk kell😄. A rosszidő beköszöntével megszaporodik majd a felsőlégúti megbetegedések száma, na az mind koronás lesz. Ukrajnában is vissza szorult a járvány, pedig alig oltottak be embereket, talán 2-3%-ot. Itt most nyár van, kevés az ilyen megbetegedés. A déli féltekén, délamerikában felfut a járvány, mert ott most jön a rosszidő, taknyosak, meg köhögnek a népek, tehát koronások. Itt majd, mikor felfut megint az esetszám, a mutánsokkal magyarázzák majd, hiszen több mint 5 millió embert beoltottak, valamit mondani kell, mert jogosan merülne fel a kérdés, hogy mire volt jó az oltás, ha mégis növekszik az új pcr pozitívok száma. A mutánsok már fel, illetve be vannak vezetve a köztudatba, megjegyzem nagyon okosan, hiszen így majd nem tűnik légbőlkapottnak. Természetesen újabb oltásokra lesz szükség. Valami azt súgja, hogy az elején vagyunk még ennek, lesznek itt még furcsa dolgok. Miközben egy olyan járványról beszélünk, aminek a mortalitása 0,5-1% körül van, ráadásul a gyerekeket nem is igazán érinti, mégis leakarják oltani őket, pl kínában már 3 éves kortól.
2021. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Én meg szívem szerint örökre megtartanám boltokban és tömegközlekedésen. Csökkentené a felsőlégúti fertőzések, influenza, hányós-hasmenős vírusok terjedését. Jó, igen, tudom, hogy egy kocsmában is sokan vannak, maszk nélkül vannak, jó igen, tudom, hogy nem mindenható a maszk.


Én például mindent elkapok, ami a környezetemben felüti a fejét. Néha időben bevett NeoCitrán és szerencse (például kevés a belém kerülő vírusszám) révén csak 4-5 nap torokfájás, máskor felülfertőződik és hörghurut lesz belőle. Ősszel viszont, amikor heti 5 nap kellett bejárni az irodába, tömegközlekedéssel mentem, egyáltalán nem volt felsőlégúti fertőzésem, sőt, a környezetemben sem köhögtek, tüsszögtek annyian, mint szoktak ősszel.

2021. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Emerald13 válasza:
100%
#9 Ez csak alaptermészet, amiért korábban is teljességgel szükségtelen volt az unsociable maszkozás. Ezután sincs ez másképp.
2021. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!