Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor miért történt ez a...

Most akkor miért történt ez a fertőzés?

Figyelt kérdés
Óvszernélkül lefeküdtem a barátnőmmel... de már nem először feküdtünk le nélküle,eddig nem volt gond... és egy ideje együtt vagyunk... tiszta, ápolt, igényes srác vagyok és mindig is az voltam de most valamiért hüvelygombát kapott el... és nem értjük hogy hogyan, természetesen engem hibáztat, folyása van,viszket neki elviselhetetlenul,fáj a hasa nagyon azóta, és bőven hamarabb megjött neki a havi kb majdnem 3héttel hamarabb... tőlem kapta el és ha tőlem is akkor hogyan alakult ki nálam? mert ez szex után jött közvetlen, nekem semmi tünet... esetleg terhes lenne? azert vannak ilyen tünetei?

2021. jún. 7. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

"Óvszernélkül lefeküdtem a barátnőmmel... de már nem először feküdtünk le nélküle,"

Elég gond, mivel a gumi nemcsak a nem kívánt terhesség ellen véd, hanem a nemi úton terjedő betegségektől is. Ha gyereket terveztek az más, de egyébként gumi nélkül szexelni felelőtlenség!

"eddig nem volt gond..."

Mert szerencsétek volt. DE ez nem jelenti azt, hgy továbbra is ezt kellene játszanotok. Mert egyébként ez orosz rulett.

"és egy ideje együtt vagyunk... tiszta, ápolt, igényes srác vagyok és mindig is az voltam de most valamiért hüvelygombát kapott el... és nem értjük hogy hogyan, természetesen engem hibáztat,"

Ettől még hordozhatod a gombás fertőzést, férfiaknál nem mindig okoz tüneteket. Igaz, wc ülőkén is el lehet kapni a fertőzést, nemcsak másik partnertől. Egyébként a gomba ott van a szervezetben, de valami hatására, ha legyengül az immunrendszer, akkor fellángolhat fertőzés formájában.

"folyása van,viszket neki elviselhetetlenul,fáj a hasa nagyon azóta, és bőven hamarabb megjött neki a havi kb majdnem 3héttel hamarabb..."

Igen, ezek tipikus tünetek, bár a hamarabb jelentkezett menses biztos nem emiatt van.


"tőlem kapta el és ha tőlem is akkor hogyan alakult ki nálam? mert ez szex után jött közvetlen, nekem semmi tünet..."

Kaphatta el tőled, de máshonnan is, erről írtam. VISZONT, ami még fontos: NEKED IS kezeltetned KELL magad, különben visszafertőzöd!!!

"esetleg terhes lenne? azert vannak ilyen tünetei?"

HA mensese van, nem terhes.

2021. jún. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelybomba lehet egy felfázástól is. Honnan veszitek hogy tőled kapta el? Meg menjen el nőgyógyászhoz az majd ír fel neki gyógyszert.
2021. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
A huvelygomba NEM némi úton terjed, sőt! Szűz lánynak is lehet, rengeteg minden hajlamosít. Felborult hormonhaztartas, mensi, stressz, antibiotikum, ha valami felboritja a hüvely természetes savas pH jat és ezzel a védekező mechanizmusát. Biztos hogy nem miattad van, és gumi nélkül szexelni csak alkalmi partnerrel, ismeretlenül felelőtlenség, egy tartós párkapcsolatban nem kell ragaszkodni hozzá, lehet máshogy is védekezni. A sok szex egyébként hajlamosíthat, de azt csak nem rovatba fel neked, nyilván nem volt neki se rossz :D . Nőgyógyász felir neki krémet, vagy vény nélkül vesz a patikába canesten kombit. Nem kell tulparazni, ha nem javul orvos, de ez nem nemi betegség, nem is értem eddig nem volt neki? Semmi közöd hozzá, mármint a fertőzéshez. Nem lehet hogy stresszes mostanában és azért is borult neki meg a ciklusa, és jött ki a gomba? Nekem olyankor ez van szex nélkül is, és nem túl kellemes. Vagy nem kezdett valami új tusfordot használni? A hüvelynek legjobb ha csak tiszta vízzel mosod meg. Esetleg az óvszer vagy a síkosító nem volt neki jó.
2021. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

#4-es: A hüvelygomba igenis nemi betegség! DE nemcsak ez úton terjed!


[link]


Sőt, az is fontos, hogy mindkét fél kezeltesse magát! Olvass utána.

A gomba valóban benne van a szervezetben, normál állapotban is, ahogy ezt írtam, de ha gyengül az immunrendszer, akkor fertőzést okoz.

Nyálban is benne van, tehát orál szexel is terjed.

Plusz: vegyük már tudomásul, hogy a Canesten kombi nem minden gombára megfelelő varázsszer! Lehet, hogy használ, DE NEM MINDEN gombás fertőzésre!

2021. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!