Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is csak állig, vagy...

Más is csak állig, vagy maximum orrig felhúzva hordja a maszkot a tömegközlekedési eszközökön ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Túl meleg van, hisztivírustól nem félek. Néha akad 1-1 önérzetes öregember, aki beszól, hogy húzzam fel a maszkot, nem túl barátságos hangnemben meleg éghajlatra elküldöm, hogy törődjön a saját dolgával, de este pl már a metrón, buszokon bulik után amúgy se veszi fel rendesen kb senki.
2021. jún. 19. 12:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy már egy csomó ember megöltél ezzel a módszerrel.
2021. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Oh, valószínű. A hugyos, összehányt járatokon terjedő fertőző betegségek már inkább.
2021. jún. 19. 12:30
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
Valami oka van, hogy a hányós fertőzések lehetőségét elhiszed, a Covidét meg tagadod.
2021. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Én a maszkból kilógó orrokat is csak elvétve láttam a villamoson az elmúlt napokban, nemhogy olyat, aki egyáltalán ne húzta volna föl. Szóval nem olyan elterjedt ez, mint gondolod. Baj nyilván csak akkor lesz belőle, ha pont te vagy fertőzött.
2021. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
27%

Nem.


Akik ettol felnek hogy majd a maszktol fognak meghalni azok gondolkodjanak el azon, hogy ez kb. az o logikajuk szerint ugyanaz az eset, mint amikor valaki virus-rettego es attol fel hogy a covid-ot elkapja es meghal (de ez egyebkent valos is legalabb).

2021. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az, szóval mindegy is. Ha bulizni, EB-re lehet menni 1 napos oltással, akkor komolytalan az egész.
2021. jún. 19. 12:37
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem félek hogy a maszktól halok meg lol, csak

1. Kényelmetlen és nem fogom az orromra húzni

2. Helyes vagyok és nem takargatom az arcom 😅

2021. jún. 19. 12:38
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem felsz attol hogy meghalsz tole, csak egy kis kenyelmetlenseg ugy 5 - 10 percig (vagy meg addig se) felhuzni egy kicsi maszkot a helyes pofidra, akkor szerintem igazan megtehetnel ennyit hogy megvedd a rizikos kategoriaba tartozo embereket.


Illetve ne felejtsd el, hogy a vakcinak kb. 70 - 95% ban vedenek meg a virustol (vakcinatol fugg), tehat mindig lesz egy jo par ember aki vedetlen hiaba van vakcinaja, meg vannak olyanok is akik nem oltottak meg be magukat.


Szerintem amellett hogy leszarjuk a masikat, ennyit boven meg lehetne tenni.

2021. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Már elkaptam egyszer, kb semmi bajom volt. Aki pedig fél, oltson vagy maradjon otthon. Mindenki magáért felel, én sem mennék bele a mély vízbe, ha nem tudnék úszni..
2021. jún. 19. 12:53
 10/26 anonim válasza:
56%
Én felse húztam ma, a kutyát nem érdekelte... Aztan még lehúzták mellettem vagy 3man🤣🤣🤣 26n
2021. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!