Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg elveszik a védettségi...

Tényleg elveszik a védettségi igazolványt aki nem adatja be a második oltást?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet a kismamákkal,akik csak szülés után akarják beadatni a másodikat?
2021. jún. 20. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Kismamáknál gomdolom figyelembe veszik. Bár m@r ők is megkaphatják a másodikat.
2021. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A kismamánák is megvan, hogy mikor mehetnek a következő oltásra. Ha azt mondod, hogy nem kéred csak szülés után akkor elveszik.
2021. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb esetben szülés után adják a másodikat, habár az eljárásred napról napra változik.

Eddig ugye az elsőt a 12. hét után kapták, de sokan vannak akik előtte, mert nem tudták, hogy terhesek.


A védettségi igazolvány meg csak akkor lesz érvénytelen, ha egyáltalán nem adatod be a másodikat. Legalábbis legjobb tudomásom szerint.

2021. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Elvileg a gyártó megmondja hogy mennyi időn belül kell megkapni a második oltást hogy kialakuljon a védelem. Pfizernél ez 21 nap, amit a kormányunk kitolt 35 napra, hogy több embernek jusson...ennek a gyártó nem örül, de elvileg még belefér.

...viszont ha több mint 42 nap eltelik a két oltás között, nagyon kétséges, hogy kialakul-e egy hosszantartó védettség, erre a gyártó semmilyen garanciát nem ad.

Akik nem adatják be időben a másodikat, nem szâmítanak "védettnek.

Külföldi kutatások szerint aki korábban már átesett egy covid fertőzésen, egy oltással is nagyobb ellenanyag szintet, nagyobb védettséget tud, mint mások akár két oltás után, de ezt még nem fogadják el hivatalosan, jelenleg még vizsgálják.

2021. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Én nem voltam covidos, 2 oltás megvolt, alig van antitestem
2021. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Most a másodiknál érvénytelenítik, de ha nem adatod majd be a harmadikat, negyediket kilencvennyolcadikat, akkor majd akkor fogják érvényteleníteni.
2021. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ahogy valaki itt irta a fórumon korábban, a 3. ikat ha nem adatod be akkor is elveszik a kártyát?
2021. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%
Ezzel fenyegetőztek, de sajnos azt hiszem üres duma. Még egyetlen konkrét esetről sem olvastam a médiában, pedig világszerte az a tapasztalat, hogy 5-8% nem adatja be 2.-at, gondolom nálunk sincs másképp.
2021. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!