Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen gyakoriak az autoimmun...

Milyen gyakoriak az autoimmun betegségek a nők körében?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy a neten eltérő forrásokat találok, valahol azt írják, kb 8%, valahol ennél jóval nagyobb szám.


Nagyon félek ezektől a betegségektől, anyám terhessége alatt ivott, cigizett, 7 hónapra születtem meg, tápszeres voltam, kisbabaként beteges, jelenleg is vannak kisebb (tényleg kisebb) tüneteim, amik akár autoimmunra is utalhatnak, bár enyhék és évek óta fennállnak. Stresszes életet élek, Aspergeres vagyok.


2021. jún. 20. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

A legtöbb ilyen betegség bőven 30 éves kor előtt kiderül.

Ma máskor nem, akkor teherbeeseskor. Akkor semmi nem marad rejtve.

2021. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A családban volt autoimmun beteg? A genetikai hajlamosító tényezők nagy jelentőséggel bírnak az autoimmun betegségek kialakulásában.


Egyébként nem feltétlenül derül ki 30 éves kor előtt, vannak olyan autoimmun kórképek, amik felnőtt vagy idős korban manifesztálódnak csak. Terhesség alatt meg csak akkor derül ki, ha az orvos kifejezetten erre kér valamilyen laborvizsgálatot. Nem a Star Trek-ben élünk, nincs az orvosnak olyan műszere, ami minden betegséget automatikusan diagnosztizál.

2021. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az anyai oldallal nem tartom a kapcsolatot, így nem tudom, de azt hiszem, nagyjából egészségesek. Bár a nagyik 70 körül elmentek rákban.

Apai oldalon nincs, csak allergia, volt durva allergiás asztma is. Meg még számos betegség, de azok nem immunrendszert érintőek.

2021. jún. 22. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!