Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy elkapta...

Mennyi az esélye, hogy elkaptam a COVID-ot így?

Figyelt kérdés
Pfizerrel kétszeresen beoltva találkoztam egy valószínűsíthetően COVID-19-ben szenvedővel. (Utólag tudtam meg.) Teszteltetni nem tudok, meg most még nem is mutatná ki, mert bő 1 órája történt az egész.

2021. júl. 6. 15:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mármint én vagyok az, aki 2x vagyok beoltva. A II. oltást még május 24-én kaptam, szóval nem tegnap.
2021. júl. 6. 15:20
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha be vagy oltva ugyanúgy elkaphatod, és fertőzöl. Ez abban segít hogy ne legyen bajod.
2021. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

A Pfizer körülbelül 95%-ban véd a koronavírus ellen (kivéve a delta variánstól), szóval statisztikailag 5% esélyed van elkapni. Viszont majdnem 100% az esély rá, hogy ha el is kapod, az tünetmentes lesz, vagy alig érzed meg.

Amúgy azért oltattál, hogy ne kelljen már emiatt aggódnod, nem? :) A Pfizer az egyik legjobb, ne félj, az égvilágon semmi bajod nem lesz.

2021. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A delta variáns ellen semmit nem véd?
2021. júl. 6. 15:34
 5/15 A kérdező kommentje:
A családom ezért erőltette az oltást, én azért oltattam, mert gyakorlatilag - és nem a családom miatt - sehova se lehet menni szinte azoknak, akik megtagadják.
2021. júl. 6. 15:35
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Most nem akarok nagyon itt olyan statisztikákat puffogtatni, amik nem biztos, hogy tudományos lapban megjelent lektorált cikkek, de Izraelben 63% védelmet mértek a fertőződés ellen, és 93% védettséget a súlyos betegség ellen.

Szóval a deltát könnyebben elkapod, de az se fog okozni nagy bajt.

Gondolj bele, ha nem oltattad volna magad, most nagy eséllyel elkaptad volna.

2021. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Most már nem mindegy? Én is találkoztam covidossal, még oltás se volt és nem kaptam el. Apám felesége is covidos volt, együtt élnek, két hétig karanténban voltak, apám nem kapta el.

Ráadásul a te embered nem is biztosan beteg, csak valószínűleg. De mivel esélyt kérdeztél, 50%. Vagy igen, vagy nem.

2021. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krwkco ***** válasza:
100%

"találkoztam egy valószínűsíthetően COVID-19-ben szenvedővel."

Találkoztál. Azért az nem mindegy, hogy ez mit jelent. Elmentetek egymás mellett és köszöntetek? Vagy egymással szemben ülve hosszasan és hangosan beszélgettetek egy kis szobában órákon keresztül miközben többször rád köhögött?

Ha esélyt akarsz tudni, azért ez nem mindegy. Mindenesetre a valószínűség a néhány százalék és 0 közötti tartományban van. Szorozva azzal, hogy mennyi a valószínűsége, hogy az ismerősöd valóban fertőzőképes COVID beteg.

2021. júl. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szabad légtérben,egy bődületesen nagy kerthelységben, egy étteremben, ahol volt még körülöttünk vagy 200 ember (de lehet, hogy 300 is, nem számoltam le, tömeg, de minden asztal között bőven volt távolság).
2021. júl. 7. 08:35
 10/15 A kérdező kommentje:
Én 4 emberrel ültem együtt, a 4-ből kettőnél (ők tesók, egyetemisták) áll fenn a kockázat, mert ők mindennap ezrekkel találkoznak (budapesti eszméletlen menő bulihely jegyszedői, illetve a lány jegyszedő, a srác kidobóember - utóbbinak még az agya helyén is izom van).
2021. júl. 7. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!