Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy elkapta...

Mennyi az esélye, hogy elkaptam a COVID-ot így?

Figyelt kérdés
Pfizerrel kétszeresen beoltva találkoztam egy valószínűsíthetően COVID-19-ben szenvedővel. (Utólag tudtam meg.) Teszteltetni nem tudok, meg most még nem is mutatná ki, mert bő 1 órája történt az egész.

2021. júl. 6. 15:19
1 2
 11/15 krwkco ***** válasza:

- Szabad téren közel 0 az esély a fertőződésre.

- Az asztalnál vagy szemben ültek veled, és akkor volt 1 méter távolság. Vagy melletted és akkor beszéd közben ritkán néztetek egymásra: majdnem 0.

- Manapság 50 alatti a napi fertőzöttek aránya. Szorozzuk meg 10-el, mert nem mindenkit találnak meg és még 10-el, mert kb. eddig fertőzőek. Az 5ezer/10milló=0,0005. Ennyi a valószínűsége, hogy egy véletlenszerűen kiválasztott ember fertőzött. Azt mondod, hogy ilyenekből találkoznak a testvérek ezrekkel mindennap (ami szerintem túlzás). És egy jegyszedő nincs igazán olyan kontaktusban, hogy fertőződjön. Szóval annak a valószínűsége, hogy a testvérek fertőzöttek kb. 0.

Ezt a sok 0-át kell összeszorozni, hogy megkapd annak a valószínűségét, hogy elegendő vírust nyeltél be.

És akkor még ott van a 95%-os valószínűség, hogy az oltás kiváltotta immunitás nem hagyja avírust elszaporodni.

2021. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egy olyan ember mellett laktam oltatlanul aki igazoltan covidos volt.

Csináltattam jóval utána tesztet negatív. Természetesen a kontakt kutatás odáig nem jutott el, hogy megkérdezzék tőle kivel él. Karantént nem kapott.

A barátnője akivel a pozitív teszt előtt együtt volt szintén negatív és oltatlan.


Ezek után mi a frásztól beszélünk?

2021. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát nem kizárt, hogy elkaptad. Oltással csak nem leszel úgy ki ez esetben.

🤞

2021. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem érzek, nem tapasztalok semmit. Nem teszteltettem, mert drága, és mivel az eset előtt voltam COVID-teszten egy olaszországi út miatt(mint utóbb kiderült, jogszabályilag már ott sem lett volna kötelező), most nem vállaltam be a magyarok számára egyáltalán nem ingyenes, sőt nekem, számomra kissé borsos árú COVID-tesztet.
2021. júl. 14. 16:00
 15/15 A kérdező kommentje:
Mármint érzek ízeket, szagokat mindent. Nem köhögök, nem tüsszögök, nem vagyok lázas,nem vagyok náthás, a vérnyomásom is totál normális, így értettem azt, hogy nem érzek semmit.
2021. júl. 14. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!