Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az antigén gyorsteszt...

Ha az antigén gyorsteszt pozitív eredményt mutat akkor PCR tesztet kell elvégezni vagy egyből 10 nap karantén?

Figyelt kérdés
Utazáshoz kéne az antigén gyorsteszt, de félek ,hogy véletlen pozitívat mutat és akkor ha ezután egyből 10 nap karantén járna, oda lenne a nyaralásom! Egyébként nem voltam koronavírusos, vagy legalábbis tünetet nem éreztem. Most is jól vagyok, a fals eredménytől félek!

2021. júl. 14. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Ha a gyorsteszt eredmény pozitív, akkor koronavírusos vagy, nem kell PCR. Ha negatív, akkor kell PCR, ha az is megerősíti, akkor valóban nem vagy koronavírusos.


A tesztek nagyo ritkán mutatnak hamis pozitív eredményt, sokkal inkább a hamis negatív eredmény a probléma, különösen a gyorstesztnél.

2021. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Az antigén teszt nem ad fals pozitív eredményt, csak fals negatívat!

Szóval ha pozitív, akkor fertőzött vagy, és akkor karantén.

2021. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Èlsz még egyáltalán ? ;-)
2021. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!