Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Talalkoztatok mar olyan covid...

Talalkoztatok mar olyan covid fertozottel, aki az oltas utan lett (ujra) beteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben volt Covidos az egesz csaladom (a ferjem, az akkor 9 honapos kisfiam es en). Juniusban oltottak masodszorra Pfizerrel.

A mult heten azonban egy taborban vettunk reszt, aminek a vegen tobb ismerosom/rokonom megbetegedett eros nathas tunetekkel (mind bevannak oltva).

A legtobbuk mar kifele labadozik belole, bar meg mindig rosszul vannak, azonban en egyre rosszabbul lettem.


Vasarnaprol hetfore virradoan hajnalban arra keltem, hogy

- nagyon faj a torkom

- hatalmas gombocokat kohogtem fel

- faj az arcuregem, a fejem

- fujom az orrom

- rettentoen eros hanyingerem van


Aznap (hetfon) meg tudtam haladni az itthoni teendokkel, de ma (kedd) mar teljesen osszezuhantam, a ferjem vigyaz a babara is. Brutal eros hanyingerem van (hanyni nem tudok), szedulok, nincs energiam, es tegnap sem tudtam elaludni rendesen (10-kor fekudtem, 2 korul aludtam el). A homersekletem is megy fel 6 ota folyamatosan, jelenleg 38,0. Nagyon durvan rosszul vagyok. Tusszogok is. Az izeket pedig tompan erzem.


Kulfoldi cikkek alapjan a delta varians eleg durva, es oltott embereknel is okozhat erosebb (de nem korhazi kezelest igenylo) tuneteket.


Holnapra foglaltam idopontot pcr tesztre, ettol fuggetlenul kivancsi lennek az itteni velemenyekre.


Van olyan ismerosod, aki (nem kinaival) lett beoltva, mar letelt az oltoanyag hatoideje is (szoval elvileg vedett az illeto), es megis covidos lett?


Oltas tagado kommenteket nem kerek, koszonom szepen!:)



2021. júl. 27. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen nem is eggyel, plusz anyám ismerősei között is volt rá eset.
2021. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De nekik még a 2.se a delta volt.
2021. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Na ezért kellene már tudomásul venni, hogy a védettségi igazolvány szart sem ér, csak arra jó, hogy a gondolkodni képes embereket diszkriminálja. El kellene engedni ezt az egészet, máskor is voltunk betegek, mégsem zárták le a fél világot.
2021. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem biztos, hogy covid, rengeteg más vírus van. Elég egy nem jól kitisztított légkondi valahol és benyeled a vírusokat. Párom is beteg volt múlt héten ilyesmivel.

De persze, covid is lehet, ezek az oltások igazából nem védenek, csak megelőzik, hogy ne legyél nagyon beteg.

2021. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még szerencsére nem tudok ilyenről, ugyanakkor egyre kevésbé bízom abban, hogy az oltás meg fog védeni, ha megint eldurvul a helyzet. Hiszen ahogy te is írod kérdező, elég súlyosak a tüneteid, holott a legjobbnak vélt vakcinával oltottak be. Egyébként pedig óriási marhaságnak tartom ezt az "oltás megvéd a súlyos lefolyástól" dumát. Mert a "súlyos" annyira relatív, mindenkinek más a tűrőképessége. Míg valaki a kórházi kezelést is jól viseli, addig másnak az is súlyosnak számít, ha otthon van ugyan, de nem tud felkelni a gyengeségtől. Én is ez utóbbiba tartozom, nekem minden olyan betegség súlyos, ami akadályoz a mindennapi életvitelben. Szóval akkor engem nem is véd az oltás?
2021. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Koszi a valaszokat!

#5-os, en mashogy gondolom, szerintem ez nem olyan mint a fajdalomturokepesseged, ami mindenkinel mas, hanem hogy engedi-e az oltas, hogy kialakuljon nalad olyan tudogyulladas, vagy hasonlo szervi elvaltozas, ami korhazi kezelest igenyel.

Es az elozo hullam utan eleg jol teljesitett a szamok alapjan az oltas, ugyhogy en bizom benne! :)


Amugy megjott a PCR eredmenyem, ami NEGATIV lett hala Istennek! Ugyhogy valoszinuleg csak valami egyszerubb virust, influenzat kaptam el, ami szarnak szar volt ugyan, de megsem katasztrofa.

Ma estere (a betegseg 3. napja) kulonben mar sokkal jobban vagyok! :)

2021. júl. 28. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy sokan mások is betegek lettek a táborban. Csináltatok tesztet mások is? Nekik is negatív?

Amúgy a kérdésedre a válasz nálam, az ismeretségi körömben egyelőre nem.

További jobbulást kívánok!

2021. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ugyanazok voltak a tüneteink, ezért az én nega tesztemmel megelégedtünk, továbbá már mindenki meggyógyult. Ez csak egy egy hetes csúnya vírus volt.

2021. júl. 30. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!