Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik belehalnak az kovid...

Akik belehalnak az kovid ellenes oltásba (bármelyik is az), nekik valami rejtett betegségük lehet vagy valami érzékenység okozza a bajt, vagy alapból van valami betegségük?

Figyelt kérdés
Tudok egy olyan néniről (kollégám rokona), aki em volt beteg, nem tudtak róla semmi krónikus betegségről is és a kovidot sem kapta el, de mivel ő is szerette volna védetni magát Astra-val oltakozott és 2 hét után elhunyt szegény. Oltás után lett rosszul és vált beteggé. Mi okozza ezt és honnan lehet tudni mi mennyire vagyunk érzékenyek az oltó anyagban lévő anyagokra? vagy hogyha van s valami bajunk (pl. akár szervi) arra hogyan hat az adott szer. Ha nincs előtte semmilyen vizsgálat mi alapján válasszon az ember, vagy a háziorvos mi alapján választ számunkra oltó anyagot? Vagy tök mindegy alapon vagy túl éled, vagy nem? Bennem ez okozza a legnagyobb dilemmát, félelmet.

2021. aug. 1. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Mivel tünetmentesen is elkaphatta, vagy pont addigra jöttek ki a tünetei, miután megkapta az oltást, lehetett covid fertőzött. Olyanról hallottam, hogy covid fertőzésre ráoltottak, és meghalt az illető. Astrazeneca esetén vérrög képződés fordulhat elő, de rendkívül ritka. Jansentől szintén.
2021. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Semmi bajuk nem volt a többségnek, ez az oltás ilyen.
2021. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is hallottam, hogy akiben benne lappang vagy benne van a betegség és ráoltanak azok bele is halnak és ezért nem értem, hogy miért nincs előtte vizsgálat, mert ez így lutri. Most pl én beteg vagyok, nem tudom hogy sima megfázás, vagy kovid e. A nagyján túl vagyok már csak köhögök, de vajon ha már jól vagyok és oltatnám magam hogyan hatna a szervezetemre, ha kiderülne még nem teljesen gyógyultam meg? Most nincs covid tesztelés sem, mert hogy nincs vírus veszély, de megbetegedések, esetek vannak, tehát nem kizárt, hogy benyaltam én is ezt a "szép" dolgot, honnan tudhatnám. Láz, nátha torokfájás, köhögés... Leet persze megfázás is. Vesém nem a legépebb, magas vérnyomásra szedek gyógyszert, honnan tudja ezekre hogyan hat a "csoda" szer? Azért ez így elég félelmetes, hogy a habokra oltakozunk aztán megy a nagy pislogás amikor egy egészségesnek hitt ember csak úgy meghal pár héten belül.
2021. aug. 1. 18:16
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Astránál nem is olyan ritka a trombo-embóliás szövődmény (Stroke, trombózis, embólia). Aki erre hajlamos (rengetegen, hiszen szív-érrendszeri megbetegedésekben "jeleskedünk") annál előhozhatja. Soha nem venném fel. Épp ezért mivel még mind kísérleti oltás, nem lenne szabad senkit kötelezni a felvételére!

A kérdéseidre a válasz: sehonnan nem tudhatod, hiszen kísérleti fázisban vannak. Majd 20 év múlva írnak rólunk egy tanulmányt...

2021. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

A covid immunreakció is azt viszi el, akiben "lappang" valami betegség, legtöbbször krónikus.

Mivel az oltás nagyon hasonló immunválaszt vált ki, ugyanúgy belobbanthat bármi diagnosztizálatlan betegséget, amibe belehal az illető.

2021. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Ha tüneteid vannak, miért nem tesztelteted magad covidra? Elvileg kötelező is lenne. Remélem, nem mászkálsz így emberek közé!

Csináltass covid tesztet most, meg az oltás előtt. Ha tüneteid vannak, megcsinálják ingyen. Hívd fel a háziorvost!

Talán jobb lenne, ha még 20 évig élnénk szigorú karanténban, sokszáz millió ember halna meg covidban, csomóan éhenhalnának a gazdasági válság miatt. De 20 év után lenne egy nem kísérleti vakcinánk tökéletes dokumentációval, és persze semmivel nem lenne kevesebb mellékhatása, csak mindegyik gyönyörűen rá lenne írva, minden nyelvre lefordítva stb. Éljen-éljen!

2021. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6os! Nyugi nem mászkálok sehová, múlt héten nem is bírtam volna. Amikor lázas lettem egyből hívtam őket és azt mondták nincs tesztelés, mert nincs vírus veszély. Én meg saját költségre köszi nem fogom teszteltetni magam és még mászkáljak is miatta. Egy patikai teszt 6500 ft, majd ha az állam kifizeti csináltatok. Nem az én hibám, az hogy ilyen vírussal fertőzték meg a világot, ne engem büntessenek azzal, hogy én fizessek minden féle xar tesztekért. 9000-11000 ft pl az hogy megtudd van e antitested és arra adnak védettségi kártyát is. Tiszta vicc az egész. A munkahelyem meg túlzottan nem izgatta a dolog, kb. mint a rendelőt sem aki felvette a telefont. Szerintem már mindenki kezd ebbe belefásulni, mert közönyösséget érzek mindenki felől.
2021. aug. 2. 08:10
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Magába az oltásba senki nem hal bele. Bizonyított, klinikai vizsgálatokon megfelelt, így aki azt állítja, hogy kísérleti vakcina, téved, mert már rég nem az.


Ami előfordulhatott: a teljes védettség a második oltás után nagyjából 2 héttel alakul ki. Nekem is van ismerősöm, akit úgy oltottak be, hogy közben covidos volt, de ez csk később derül ki. Nem az oltás miatt lesz valaki covidos, ez megintcsak egy hatalmas tévhit. Hiszen a vírust magát nem kapod meg, csak annyk egy fehérjedarabját. (pl. AZ oltás)


Lehet a néni tehát az oltás pillanatában már fertőzött volt, így nem reagált megfelelően a szervezete.


100%-os védelmet egyik oltás sem nyújt. Magyarul ha egy oltásnak (pl. stra) 92%-os a hatékonysága, tegyük fel, hogy ezek az emberek el se kapják a víust, és van mondjuk 1 millió beoltott, akkor még mindig van 80.000 ember, aki ki van téve a fertőzésnek, akinek a szervezete nem reagált megfelelően az oltásra. Tegyük fel, hogy minden 20-dik ember elkapja a Covidot, akkor ebből a 80k-ból 4k elkapja a Covidot, aminek 3-5%-os a halálozási rátája, magyarul 150-200 ember potenciálisan belehalhat így is.


Ezért lenne fontos, hogy minél többen felvegyék a védőoltást, mert ha minél többen vagyunk védettek, az esély a megfertőzésre is csökken.

2021. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
#6 mintha az embereket eddig érdekelte volna, hogy amit bevesznek gyógyszer mennyire van tesztelve, és mennyire károsíthatja az egészségüket.
2021. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 pedig valahogy kimutatnak napi kb. 50 új fertőzöttet.

Eddig csak olyat hallottam, hogy oltottat nem voltak hajlandók tesztelni, mert "olyan még nem volt, hogy 2 oltás után covidos lesz". Az is meredek volt.

2021. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!