Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiderülhet ezzel valami...

Kiderülhet ezzel valami komolyabb gond?

Figyelt kérdés

Meg szeretném tudni, hogy van-e pajzsmirigy alulműködésem, túlműködésem, valamint pajzsmirigy autoimmun betegségem.


Hamarosan speciális vérvételre megyek egy magánklinikára, pajzsmirigy alapcsomagra.


Ebben többek között találhatóak például ezek a vizsgálatok:

Anti TPO, CRP, fT3, fT4, TSH (tireoidea stimuláló hormon)


Van egy nagyobb csomag (kétszeresébe kerül), amiben pluszban például még ezek is megtalálhatóak:

Thyreoglobulin (TG)

Anti TG (Thyreoglobulin elleni antitest)

TRAK (TSH receptor elleni antitest)


Kérdéseim

1 Ez a három plusz vizsgálat kimutathat valami egyéb olyan problémát, akár az alul/túlműködés, akár az autoimmun tünetekkel kapcsolatban, amit az alapcsomag nem?


2 Tehát ha van valami komoly alul/túlműködési, vagy autoimmun betegségem, akkor az alapcsomaggal súlyos problémákra lehet, hogy nem derül fény, miközben ezzel a 3 plusz vizsgálattal pedig kiderülhetne valami komoly betegség?


2021. aug. 6. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna először egy szakorvost felkeresni, aki a tünetek kikérdezése után eldönti, mit szeretne látni a laboron. A kérdésedre a választ nem tudom, csak azért írtam meg, mert IR-rel kapcsolatban én is laborral kezdtem, aztán kiderült hogy nem is jó az vizsgálat amit kértem. Egyébként jobbulást.
2021. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kiderülhet igen.Nekem a pajzsmirigy működésének ellenőrzésére az elsőnek leírt vizsgálatokat kérte a doki,plusz volt még benne mellékvese de az más miatt kellett.Én is magánklinikán voltam,ezt ajánlották.

A második drágább csomagot szerintem akkor érdemes ha nem egyértelmű az eredmény vagy összetettebb a probléma.


Én az alábbit hiányolom csak, de ezt nem írtad egyik csomagban sem:


---rT3 – Nagyon gyakori problémának számít, hogy valaki pajzsmirigy alulműködésre jellemző tüneteket tapasztal (menstruációs zavarok, hízás, székrekedés), ám a TSH, T3, T4 eredményei ezt nem igazolják. Ilyen esetekben célszerű ellenőriztetni az ún. reverz T3 (rT3) szintjét is---

2021. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1 Szóval akkor ha csak az alapcsomagot csinálom meg, akkor lehet, hogy szinte semmi fontos betegség nem derül ki?


2 Sem alul/túlműködés, sem autoimmun betegség?


3 És ekkor kijön eredménynek, hogy minden rendben, még akkor is, ha beteg vagyok?


4 Vagy azért legalább néhány problémát ki tud jelezni az alapcsomag?

2021. aug. 6. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

De kiderül,csak előfordul,hogy valakinek tünetei vannak a vizsgálat mégsem igazolja egyértelműen. Erre van a fent említett rT3 vizsgálat.

Ha nem lenne jó nem is végeznék az orvosok.

2021. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!