Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy néz ki egy elfertőződött...

Hogy néz ki egy elfertőződött seb?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt lovagláskor a kengyel kidörzsölte a lábszáramat, elég csúnyán. Tegnap is mentem lovagolni, ezért leragasztottam a sebet, tettem rá egy papírzsebkendőt, és körbetekertem leukoplasttal (elég nagy seb, nem volt elég a sebtapasz). Ugye még akkor is dörzsölte a kengyel, eléggé fájt. Aztán elfelejtettem levenni a kötést, csak ma reggel vettem le. Nagyon gennyes a seb, néhol mélyebb, fürdés közben levált eg ykisebb darab, és a helye eléggé vérzett. MOst is nagyon csúnya, körülötte egy picit piros. Megmutassam orvasnak, vagy csak ne kössem be pár napig?
2010. aug. 29. 13:05
 1/4 anonim válasza:
Szerintem nem fertőtődött el.Azt javaslom ne csinálj pár napig olyan dolgot ami még jobban kidörzsölné(lovaglást se pl.)és rakj rá sebhintőport,mást nemtudok ajánlani,ja és ha vérzik akkkor ragtapasz.Én is csak ezeket szoktam cinálni.Szerintem nem kell orvoshoz menni.
2010. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, kicsit megnyugtattál :)
2010. aug. 29. 21:07
 3/4 anonim válasza:

Fatigue válasza:

Valószínűleg nem fertőződött el mivel azt írod, hogy csak kicsit piros. Tartsd tisztán. Az, hogy gennyesedik az azt jelenti, hogy még tisztul a seb. Fertőtleniteni pedig lovaknál minden sebet kell. Különben próbálj meg kengyel nélkül lovagolni, Ha már ügetés és a vágta is menne akkor szerintem a mostani kengyelszíjadat rövidnek éreznéd. Meg nyereg nélkül sokkal gyorsabban tanulsz.

2010. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
14 éve lovagolok, nem az a gond. kaptam egy western nyerget, és eddig mindig angol nyergem volt. csak a western nyeregnek vastag a kengyelnél a szíja, és nagyon dörzsölt, még a lovaglónadrágom is kiszakadt. de azért be tudom állítani, milyen hosszű legyen a kengyel, bocsi
2010. aug. 29. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!