Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik beadatták az első két...

Akik beadatták az első két oltást, beadatjátok a harmadikat is?

Figyelt kérdés
Nem kérek covid-tagadó kommenteket, köszi.

2021. aug. 15. 20:22
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
61%
en pont tnap kaptam meg a 2. pfizert. de 3.-at nem kerek 😆 evek ota nem voltam lazas beteg,jelenleg a halalomon vagyok 🙉
2021. aug. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
55%

"a kormány hülyesége miatt csak mást adathatnék be harmadiknak"

Mire gondolsz? Én ott tartok, hogy az egyik szakértő szerint a Pfizer jolly joker, bármelyik után adható 3.-nak, tehát Pfizer után is.

2021. aug. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

#32

A szakértők szerint igen. De a kormánynak más elképzelései vannak.

Először még belengették úgy, hogy a harmadik oltás csakis másfajta lehet, mint az első kettő volt.

[link]

A másfajta oltóanyagot egyébként úgy kell érteni, hogy más működési elvű. Tehát pl. vektorvakcina után nem kaphatsz másmilyen vektorvakcinát sem (pl. Szputnyik után Astrát), csak elölt vírusosat vagy mrns-t. De mrns után sem kaphatsz mrns-t.


Aztán mire megjelent a hivatalos koronavírusos tájékoztató oldalukon, annyival árnyalták a dolgot, hogy "a szakmai ajánlás szerint" mindig másfajta oltóanyagot kell adni harmadiknak, amit azzal indokolnak, hogy ettől "erőteljesebb immunválasz várható". De "kontraindikáció esetén" lehetséges, hogy valaki ugyanazt az oltást kapja harmadiknak.

A táblázatot már úgy írták meg, hogy a harmadik oltásra javasoltnál ott van a szöveg szerint "csak kontraindikáció esetén" javasolt oltóanyag is, tehát a Pfizer mellett ott a Pfizer. Csak a szöveg egyértelműsíti, hogy ha az első 2 oltásod Pfizer volt, akkor alapvetően csak végső esetben adják harmadjára is azt.


Az még az érdekes a táblázatban, hogy a Szputnyik mellett ott a (kontraindikáció esetén adható) Szputnyik, ami eleve két különböző összetételű vakcina volt. Ott vajon melyiket adják harmadiknak, az elsőt, vagy a másodikat?

2021. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Ja, belinkelem a kormányzati tájékoztatót is, ne érhesse szó a ház elejét, hogy megbízható forrás nélküli információval dobálózom.

[link]

2021. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

nincsen egyetértés a "szakértők" között sem, ami pont jól jön a konteósok ellen, akik szerint világméretű hadjárat van a tömegek ellen....


pl az Astrazeneca ügyében különböző szervek, teljsen más tudományos álláspontot képviselnek, s különböző országok totál inkonsziztens módon teljesen műáshogyan szabályozzák.



France and Canada are restricting the vaccine to people over 55


Germany is recommending it only to people over 60


Italy is restricting the jab to people under 80


Austria and the UK have no restrictions in place


Sweden and Finland are using it only for those over 65



In Norway and Denmark the shot is suspended until at least mid-April


Switzerland has still not approved the jab at all



szóval totál különbőzően.

2021. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Én most leginkább azon filózom, hogy mikor adassam be a harmadikat két Pfizer után, ha nem vagyok krónikus beteg sem meg idős sem...
2021. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
60%
Kaptam 2 Astrat. A durva az volt, hogy nekem kellett rohangalnom a második után, hogy valahol beadassam. Sehol nem kérte senki a védettségi igazolványomat, szabadon utazok a határon. Szóval hagyjon már mindenki békén ezzel az idióta oltással. De, majd még negyven oltást fogok ismetelgetni. A negyedik hullám lecseng nyugiban, nincs itt semmi látnivaló, kérem oszoljanak.
2021. okt. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
50%
Igen, beee. 🐑
2021. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
38-as 🤣🤣
2021. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!