Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet védettségi...

Hogyan lehet védettségi igazolványt szerezni oltás nélkül legálisan?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy ha van antitestünk akkor adnak védettségi igazolványt. A kérdésem az hogy ezt hol adják? Hova menjek? Hol vizsgálnak meg hogy van-e antitestem és hol adják az igazolványt? Hogy és hol tudom ezt intézni?

2021. aug. 18. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen vizsgálatra kell bejelentkezned:

"VÉDETTSÉGET IGAZOLÓ OKMÁNYHOZ SZÜKSÉGES VÉRVIZSGÁLAT"

Itt tudsz: koronavirusteszteles.hu


Ha átestél a fertőzésen és kialakult a védettséged akkor tudsz igényelni kártyát. Kapni fogsz egy leletet, amin rajta lesz minden szükséges adat (vért kell adni a teszthez egyébként, abból nézik meg). Utána elvileg az ügyfélkapun keresztül tudod intézni (idáig nem jutottam el, mert nekem negatív lett a tesztem, nem volt ellenanyagom).

2021. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. és ha van antitestem, akkor nekem az oltás is fölösleges? még nem vagyok beoltva
2021. aug. 18. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha átestél a betegségen, akkor erősebb a védettséged a betegség ellen, mint az oltás adna.

[link]

[link]

2021. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha van, akkor kapsz kártyát.
2021. aug. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
És ha nincs, akkor hogyan lehet kártyához jutni?
2021. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Oltással
2021. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Vagy ha van olyan orvosod akivel joban vagy. Orvos nem kockaztatja...
2021. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

#8 nem egybitesek.

Összefoglalva:

Védettségi igazolványt három legális módon lehet szerezni.

1. Ha valaki igazoltan fertőzött, háziorvos lejelentette, tesztelték stb, akkor automatikusan intézik.

2. Ha valaki csak gyanítja, hogy az volt, de nem tesztelték hivatalból, kérhet antitest vizsgálatot (de antiteste csak fertőzésen átesettnek vagy oltottnak van), de az csak 50-es értéktől felfelé elfogadott, ki kell fizetni a tesztet, plusz 3000-et a kártyára. Az igénylő felülethez idáig kellett az ügyfélkapu (nyár elején segítettem utoljára igényelni), átutalással kellett a 3000-et befizetni, és fel kellett tölteni mind a teszt eredményt, mind a befizetési igazolást.

3. Oltással.


Nincs negyedik út. Idáig egy orvosról hallottam, hogy trükközni próbált, de belebukott.


A 2-es a járhatónak tűnő út, de ha nincs megfelelő védettséged, akkor feleslegesen teszteltél.

2021. aug. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!