Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik ha pozitív a teszt?

Mi történik ha pozitív a teszt?

Figyelt kérdés

Pár napja egyre rosszabbul vagyok, hanyinger, hányás, hasmenés, fejfájás, torokfájás, orrfolyás, hőemelkedés, iszonyatos fáradtság.

Oltva vagyok, de ez most gyanús, sosem szoktam ennyire beteg lenni.

Holnap hívom fel a háziorvost, ha tesztet kér és pozitív akkor mi történik? Kollégiumban élek, itt nehezen lehet "elzárkózni".

Pár napja nem dolgozom, de munkahelyre gondolom oda kell szólni ha pozitív, ugye?

Mennyi ideig kell itthon maradni?

Mennyi idő alatt leszek jobban?

A "sima" influenza sem szokott ennyire ledönteni a lábamról.



2021. aug. 24. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Pozitív tesztnél egyértelműen karantén. Valószínűleg a szobatársaidnak is, nem mehettek sehová, szépen ültök/fekszetek majd a szobában.
2021. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Hányós-hasmenéses vírus van jelenleg, szóval ez nem covid lesz. De ettől még a teszted lehet pozitív, mert kb bármire az tud lenni. Ha pozitív, akkor karantén.
2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanígy vagyok, illetve hányás-hasmenés helyett nekem erős köhögés van, s arra a tartós hőemelkedés, gyengeség, izomgörcsök.


Én már voltam covidos novemberben, és ez hasonlít hozzá, bár nem teljesen. Ráadásul oltva vagyok, de olyan helyen dolgozom, ahol simán újra elkaphatom.


Én azt csináltam, hogy írtam a háziorvosomnak (máshogy nem lehet őt elérni...), hogy kérjen nekem rendes PCR tesztet, addig pedig bejelentkeztem holnapra magán gyorstesztre.


Ha már várod a teszteredményt, nem mész sehova. Ez így etikus. Pozitív teszt után meg karantén. Az meg kötelező.


Van neked egyéb otthonod, mint a kolesz? Szüleid? Jó lenne, ha eljönnének érted saját autóval (te ne vezess szédülve, lázasan), aztán a hátsó ülésen, maszkban, nyitott ablak mellett szépen hazaszállítanak, és saját otthonodban szeparálódj el.


Munkahelyre már akkor szólj oda, ha várod a teszteredményt, vagy ha már kiírtak tesztre és arra vársz.


Nekem az volt a gyanús amúgy az első covidomnál, hogy ez teljesen más, mint bármi más, hogy úgy mondjam... főleg hogy én alapból nem is szoktam betegnek lenni.

2021. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Én biztos nem szólnék orvosnak.
2021. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
4-es, ha nem vagy beteg, ne is szóljál ;))
2021. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
#5, ha tudnám magamról hogy koronás vagyok, akkor sem szólnék. :)
2021. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Igen, vannak ilyen kis felelőtlenek :)

Majd ha rendesen ledönt a lábadról, s mész vagy egy hónap táppénzre, arról se szólj senkinek :)

2021. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
#7, már átestem rajta, tünetmentesen. Hidd el, megoldom szólás nélkül is. :)
2021. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Vonzani fogod a negatív embereket.
2021. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Most az oltottak a súlyosabb betegek, hiába is próbálja a politikai és a sajtó az ellenkezőjét állítani, a valóság sajnos nem az.
2021. aug. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!