Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért "ér kevesebbet" ha...

Miért "ér kevesebbet" ha valaki megfelelő immunválasz esetén átesett a COVID-on, mint az, aki oltat?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, nem akarok veszekedést, a kérdést pusztán tájékozódás céljából teszem fel. Nem szeretnék "gödényezést, vírustagadózást, vírusrettegőzést és hasonló beszólásokat" egyik "oldalról" sem.

Lehet, hogy már kérdezték, de én nem hallottam és nem találtam erre megfelelő magyarázatot senkitől.

Mi a logika abban, hogy aki átesett a fertőzésen és megfelelő mennyiségben termeli az ellenanyagot a szervezete, az kap egy maximum 4 hónapos igazolványt, amiért ráadásul neki külön fizetnie is kell előállítási díjat, míg aki oltat, az ingyen megkapja?

Tudtommal az oltás is hasonló módon működik, aki megkapja, az is megbetegedhet és fertőzhet, maximum enyhébb lesz a lefolyása, nem hal bele és nem lesznek szövődményei. Aki a korábban leírt módon átesett rajta, rá ez nem vonatkozik, vagy most mi van? (Ha nem, miért?)



2021. aug. 30. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ennek az uszításnak vége lesz valamikor?
2021. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nincs anyagilag kapacitás mindenkit tesztelni, aki úgy véli, hogy már átesett rajta. Azt, hogy a kártya miért fizetős pozitív ellenanyag szint esetén, azt nem értem. Én pl beteg voltam, 24 nap karantén, tüdőgyulladás, mértek ellenanyagszintet és 0, majd szeptember végén megyek ismét méretni, már oltások után, kiváncsi leszek, hogy mennyi lesz, ha lesz egyáltalán.
2021. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Semmi logika nincs ebben, pont ezért gyanús ez az egész sokaknak.
2021. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert az a cél, hogy mindenkibe belenyomják az oltást. Ha minden ugyanúgy járna, akkor senki nem oltatna, ha már átesett rajta. Ezt akarják elkerülni.
2021. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1-es: öregem, ha ennyire nehezen megy a szövegértés, inkább tartsd magadban a hülyeségeidet! Ennél normálisabb módon a kérdést nem tudtam feltenni, ha te sértőnek veszed, ugord át!
2021. aug. 31. 09:47
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Itt a válasz: A természetes immunnitás 13x jobban véd a deltával szemben mint a Pfizer COVID oltás. [link]
2021. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor ezt kitalálták, az oltások csak akkor kezdődtek, viszont olyan esetek már voltak, hogy valaki másodszor is covidos lett. Ez biztos befolyásolta a dolgot.

De amúgy meg nem úgy van, hogy ha valaki akar hosszabbítani, akkor elmegy méretni és ha megfelelő, akkor megint kap 4-et? Ez előbb-utóbb az oltottaknál is így lesz, max 1 évet fognak automatikusan kapni.

2021. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7: tudtommal is így lehet hosszabbítani. Én csak próbálom megérteni, ami zajlik.

Jelen állás szerint, amiről én tudok: az oltás felkészíti a szervezetet, hogy egy esetleges fertőzés esetén megfelelően tudjon védekezni, ergó meg lehet fertőződni, sőt meg is lehet betegedni, de mivel a szervezet már "ismeri" a kórokozót, így könnyebben lép fel ellene.

Ha én mondjuk elkapom a vírust, enyhe lefolyással kilábalok belőle és mérés után az antitest mennyiségem meghalad egy bizonyos értéket, akkor elvileg védettnek számítok. Nyilván ebben az esetben is újra meg lehet fertőződni és meg is lehet betegedni.

Ezek után a kérdésem, hogy különbözik -e ez utóbbi fajta védettség az oltástól azon túl, hogy másképp "tesz rá szert" az ember? Mert ha nem, akkor innentől fogva nem értem, hogy az antitest mérésen túl miért kell külön fizetni az igazolványért és miért szól az egyik érvényessége hosszabb időre, mint a a másik. Ha pedig mégis, akkor miben?

2021. aug. 31. 21:18
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Az oltás rövidtávon biztos, hogy jóval több ellenanyagot termel, de hosszabb távon (legalább 1 év) valószínűleg ez gyorsabban lecsökken.
2021. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!