Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért betegszenek meg most...

Miért betegszenek meg most sorra az oltott ismerőseim, miközben az oltatlanok nem?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm esett ágynak mostanában magas 38-39 fokos lázzal és egyéb tünetekkel. Nem covid, mert volt aki teszteltette is magát. Viszont rettentően furcsa, hogy csak az oltottak. Volt ahol az oltott feleség beteg lett, de az oltatlan férj nem, vagy az oltott gyerek igen, de az oltatlan szülők nem. És ez már több annál, mintsem hogy véletlen egybeesés legyen.

Mondjuk a többség meggyógyult 4-5 nap alatt, de most már kezdek én is aggódni és bánni, hogy beoltattam magam, mert az oltás is rettenetesen megviselt, attól is sokáig beteg voltam.

Van okom félni?


2021. szept. 9. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Az én ismerőseimnél pont fordítva történt mostanában.
2021. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Az én ismerőseim meg nem betegednek. Rejtély.
2021. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Én oltott vagyok ,az ágyat nyomomtüdő gyulladássalmost itthon.
2021. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, nem adtad meg, hogy hány emberről van szó kb, hogy egy háztartásban vannak, vagy hova járkálnak stb..?
2021. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: Nem gondolom, hogy ennek jeletősége van, de dolgozni jártak, nyaralni, stb. Igen, többnyire egy háztartáson belül voltak olyanok akiknél az egyik fél oltott volt a másik nem és csak az oltott lett beteg, de persze vannak egyedülálló ismerőseim is, ahol hasonló a tapasztalat.
2021. szept. 9. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Van az ember és van az immunrendszer. Az immunrendszer egy természetes másodlagos agy a testben, ami folyamatosan tanul, és úgy viselkedik, mint a kutya vagy macska. Elvégzi a dolgát maga, de ha beleavatkoznak külsőleg, nagyon könnyen ellenségnek fogja látni a saját tested, és ellened fordul. Az immunrendszer nem tudja hová tenni az idegen beavatkozást úgy, mintha egy macskát egy új lakásba tennél, vagy két kutyát összeengednél.
2021. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Itt az ősz, a szokásos nátha vírusok szezonja, plusz reggelente téli hidegek vannak, délután meg nyár, sokan megfáznak, lehet csak véletlen, hogy az ismerős betegeid mind oltottak, mert sok oltatlan is beteg most.
2021. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is oltott vagyok, szerda késő este belázasodtam, kedden is lázas voltam, végaludtam a napot. Ma már nincs hőemelkedésem se, jó a közérzetem, csak a torkom fáj és piros. Nem köhögök. Oltott emberekkel élek együtt.
2021. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
*bocsánat összekevertem a dolgokat. Szóval kedd este lázasodtam be és szerdán maradtam itthon.
2021. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az oltás megváltoztatja az immunrendszer működését (ez is a célja). Az oltás révén az immunrendszer specifikusan az eredeti wuhani vírus ellen termel antitesteket. Ez nem is lenne gond, de most nem ez a vírus van közöttünk, hanem a delta variáns, és más felső-légúti megbetegedést okozó vírusok. Ezek a vírusok kikerülhetik az oltások által adott védettséget, utóbbiakra nincs is hatással (egyes szakértők szerint az is elképzelhető, hogy aki kapott oltást, az fogékonyabb lesz rájuk, mint azok, akik nem kaptak).

Ugyanakkor sok múlik az egyén egészségi állapotán is, illetve azon, hogy mennyire jó az immunrendszere úgy általában, oltás ide vagy oda. Én nem vagyok beoltva, és én is elkaptam valami influenzaszerűt. A gyerekeim nincsenek beoltva, 1-2 napig folyt az orruk és tüsszögtek még azelőtt, hogy én beteg lettem. A férjem pár hete kapott oltást, nála semmi, de ő egyébként is nagyon ritkán, talán 2-3 évenként egyszer szokott beteg lenni. Körülöttünk nagyon sokan lettek influenzásak, oltottak és oltatlanok is. Akikről tudom, hogy csináltattak PCR tesztet, negatív lett az eredményük.

Szerintem ne aggódj előre. Szedj vitaminokat, vigyázz az egészségedre, ez a legjobb, amit tehetsz.

2021. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!