Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elképzelhető, hogy HIV pozitív...

Elképzelhető, hogy HIV pozitív lettem?

Figyelt kérdés

Két hete volt intim kapcsolatom egy olyan személlyel, akit azelőtt nem ismertem. Nem történt védekezés nélküli szex, csak orális kapcsolat.


Két hete történt a dolog, egy hét múlva megfázásszerű tüneteim jelentkeztek (orrfolyás, enyhe hurutos köhögés, enyhe torokfájás), majd ezt követően (kb. 3-4 nappal, miután már elmúltak) nagyon erős fejfájásom lett. A bedugult légutak miatt arcüreggyulladásra tippeltem, ezt az orvosom vérvétel után meg is állapította (mármint hogy volt gyulladás a szervezetemben). Hozzáteszem, sanszos, hogy a hideg idő miatt történt mindez...


Lázam nem volt, izomfájdalmam nem volt, hányás-hasmenés, levertség és fáradtság nem volt. A nyirokcsomóim minimálisan megnagyobbodtak (mint amennyire egy hagyományos megfázáskor is megnagyobbodnak).


Igen, tudom, el kell mennem tesztre, el is fogok, de a HIV ablakperiódusa kb. 4-5 hét, addig semmilyen teszt nem tud kimutatni megbízható eredményt...


Szerintetek mekkora a rizikója annak, hogy ha 2 hét után ilyen tüneteket produkálhatok, esetleg HIV fertőzött vagyok?


Van, aki esetleg hasonló cipőben járt és lett bármilyen végkifejlete a dolognak?


Előre is köszönöm a válaszokat!


22/f



2021. szept. 13. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Orál + orrfolyás, enyhe hurutos köhögés, enyhe torokfájás, nagyon erős fejfájás = HIV? Nem.


Na de a nagy kérdés, amit mindenki elfelejt: A partner HIV-vel fertőzött?

2021. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Úgy todom a HIV évekig tünetmentes
2021. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

99% hogy nem kaptad el.


Mondjuk egy megfázást... Vagy valamivel erősebb vírust... Vagy mai divatos Covid :)

2021. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!