Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sima nátha, vagy covid?

Sima nátha, vagy covid?

Figyelt kérdés

Vasárnap délelőtt kezdtem rosszul érezni magam, kapart a torkom és az orrom is elkezdett folyni. Estére annyira rosszul voltam, hogy írtam az ofőmnek hogy nem tudok iskolába menni. Hétfőn, azaz tegnap már beszélni is alig tudtam, jobban fájt a torkom és folyt az orrom és elkezdten szárazat köhögni. Estére belázasodtam.

Mára már a szaglásom is teljesen elhagyott (lázam elmúlt, csak hőemelkedésem volt), valamint az ízlelésem is, de csak részlegesen. Húslevest ettem nemrég, csak sós íz éreztem, semmi mást. Később mentolos rágót vettem be, azt egyáltalán nem éreztem.


Mit kéne tennem?

Pont betöltöttem a 18-at, régi házidokimhoz nem mehetek, az átjelentkezés meg még folyamatban van.

Itthon van gyors tesztünk, használjak el egyet? És ha netán pozitív lesz?


Egyébként be vagyok oltva, májusban kaptam meg a 2. oltásomat.



2021. szept. 14. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Hívd fel telefonon azt a dokit akihez át fogsz jelentkezni. Magyarázd el neki a helyzeted.
2021. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Szag és ízvesztésnél nem is kérdés hogy covid.

Ha oltva van a családod akikkel élsz akkor rájuk a karantén nem fog vonatkozni,múlt héten beszéltem pont ez ügyben a dokival ő mondta.

Ha súlyos tüneteid nincsenek akkor annyit tehetsz hogy pihensz és maradsz otthon,nyilván ha bedurvul akkor hívj orvost.A felnőtt házi dokit azért hívd fel van e még valami teendő,akar e tesztelni pl.

2021. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!