Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap voltam a gyermekorvosná...

Tegnap voltam a gyermekorvosnál, és annyi a beteg, hogy az csak na! Kész bolondok háza van. Azt mondták, hogy itt egy-két héten belül mindennek vége lesz, jön a tavalyi forgatókönyv... ahogy elnézem, igen. Igaz lenne?

Figyelt kérdés
És ott mondták, hogy minden körülöttünk levő ország szigorít. Sokkal többen betegednek meg, halnak meg mint tavaly ilyenkor, de a kormány még semmit sem csinál. Pedig emberéletekről van szó. Tudom, ez őket nem érdekli. Szerintetek mikorra várható az, ami egy éve novembertől jött? Mármint onlyne oktatás, meg ilyenek.

2021. szept. 18. 07:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Online*
2021. szept. 18. 07:48
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Én nem látom azt, hogy sokkal többen betegednek és halnak meg, főleg nem koronavirusban.


Egyébként a kormány egyebet sem tesz, csak úton útfélen erőszakosan nyomja, hogy oltasd be magad.


Van több kérdésed?

2021. szept. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
2, ha nem is koronavírus, de van hozzá köze. Egyébként az oltottak is ugyanúgy el kaphatják, csak kevesebb az esély, hogy belehalnak. Ők a tünetmentes vírushordozók. Vagy legalább, az oltatlanok tanulhassanak otthonról, biztonságban.
2021. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Jászberény mellett lakunk egy kis faluban itt 28 ovisból 20 beteg a kiscsoportból.
2021. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 krwkco ***** válasza:
62%

"Szerintetek mikorra várható az, ami egy éve novembertől jött?"

Szerintem most a kormánynak az a szlogenje, hogy az ország "működik". Ebből nekem az jön le, hogy a végsőkig hagyják majd elfajulni a helyzetet. Amig a kórházak be nem telnek. És az lesz az indok, hogy így jártatok, miért nem oltattátok be magatokat.

2021. szept. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%
Nem fog jönni egyelőre, sőt mindenhol az a menet szeptembertől, hogy visszaállítják a teljesítményfinanszírozást, a kórházakban az ágykihasználtság 90-95% kell legyen, az ambuláns betegforgalom mindenhol meg nőtt már most. Az összeomlás pont az ellenkezője miatt lesz, mert annyi lesz a beteg, hogy képtelenség lesz ellátni és az ellátás rovására fog menni. Ráadásul a kormányzat most akarja csökkenteni és ahol lehet megszüntetni a várólistát.
2021. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

"Egyébként a kormány egyebet sem tesz, csak úton útfélen erőszakosan nyomja, hogy oltasd be magad."


Sokan hisztiznek itt, pedig egyelőre Magyarország az egyik legliberálisabb oltás szempontból. Jelenleg csak az eü dolgozóknak kötelező, senki másnak nem, illetve a védettségi igazolványhoz is csak minimális előnyök vannak szolgáltatva.


Lehet nézegetni a külföldi példákat, Ausztria,Olaszország,Szlovénia,Szolvákia lassan létezni sem lehet oltás nélkül.


"ha nem is koronavírus, de van hozzá köze. Egyébként az oltottak is ugyanúgy el kaphatják, csak kevesebb az esély, hogy belehalnak. Ők a tünetmentes vírushordozók. Vagy legalább, az oltatlanok tanulhassanak otthonról, biztonságban."


LOL.


Tehát az oltatlanokat kell védeni az oltottaktól? Miért is?

Aki nem oltatta be magát eddig:


-Nem érdekli, hogy elkapja vagy sem

-Nagyobb kockázatot lát az oltásban, mint a covidban


Ezek alapján tehát nem kell védeni őket. Ha mindenki be lenne oltva, néhány esetet leszámítva azt se tudnánk, hogy mi az a covid.

2021. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy soka a beteg.. 2 hete bejöttek a reggeli hűvös idők, és jó szokás szerint nagyon sokan nem vették a lapot és alul öltöztek. Nem csak covid van, meg is lehet fázni.
2021. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Tudod, az utolsónak igaza van. Hol volt a covid nyáron? Örök kérdés. Jön az ősz, hideg, nyirkos, esős idő, persze hogy sokan fáznak meg.

Nem tagadom, van covid, de ne söpörjük már az összes többi betegséget a szőnyeg alá miatta.

2021. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Pont olvastam, hogy ugye a kiskölkök már hónapok óta nem is látták egymást, nem voltak egy csoportban és hirtelen most mindenkit összeengedtek és emiatt betegek most sokan. Ilyen apróbb kis megfázásszerű vírus is lehet a háttérben, nem feltétlenül a covid. Csak egyszerűen az immunrendszerük nincs hozzászokva az ilyenekhez, alapesetben ugye immunisabbak lennének, ha sokat érintkeznek. Ez le fog csengeni az első hónapokban, ez a része nem vészes. Az pedig más kérdés, hogy a covid mikor kezd el ilyen mértékben terjedni, mert lehet az is bedurrant előbb utóbb, de erre meg ugye ott a karantén, ha kimutatják mégis.

Szerintem nagyon helyes, hogy a szülők annyira felelősségteljesen viselkednek, hogy apróbb tüneteknél is elviszik orvoshoz a gyerekeket, úgyis kizárják, ha nincs baj, ha pedig igen, akkor tudnak intézkedni és megvédeni másokat.

2021. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!