Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van okom félni az oltástól?

Van okom félni az oltástól?

Figyelt kérdés

Családi köröm eléggé oltásellenes és elültették a fülemben a bogarat. "Mivan ha van valami eltitkolt betegséged és az oltás előhozza?" "Sokan belehaltak már.", stb. tudjátok a többit.

Kevéske megnyugtatást szeretnék kérni, valami tudományos shit is jól jönne hogy aki belehalt az miért is halhatott bele?

Másik kérdésem pedig az, hogy aktív covidosként (tehát ha az ember 2-5 nappal az oltás előtt kapja el a vírust) lehet valami baj ha ráadatja az oltást?


Egyébként sinpoharmot kérnék (nekem az tetszik, de erről nem nyitok vitát)



2021. szept. 21. 22:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nincs, de pár perc és jönnek az oltásellenesek és jól lepontoznak.
2021. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
45%
Reálisan nem sok van, mert nagy eséllyel találkozol a vírussal, és az biztosan csak rosszabb hatással lehet aktív vírusként, mint az elölt. Ennek csak abban az esetben lenne értelme, ha reális esély lenne hogy teljesen valószínűleg nem találkozol a kórokozóval, így se oltás se vírus. De a kettő kockázata szinte összehasonlíthatatlan (felnőttek esetében)
2021. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Magától a covid-tól nincs okod félni ha 60 alatt vagy és nincs krónikus betegséged. Az oltás egy hatalmas parasztvakítás...
2021. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

Oltatlanként szólok hozzá (nem vagyok oltásellenes de a covid vakcinákat erősen megkérdőjelezem minden téren).


Talán a sinopharm az, amitől a legkevésbé lehet bajod de ezt nem állítom tutira. Cserébe igaz lehet, hogy védettséged sem alakul ki. Ha átestél a covid-on és van ellenanyagod, akkor 4 hónapig amúgy sem ajánlott oltatni.


Igen, van kockázata, vannak mellékhatásai (elég sok) a covid vakcináknak. Az, hogy kinél és milyen időtávlatban mit okoz, nem tudni.

Nem akarok további vitát generálni, bár így is lehet az lesz az egészből. :D Dönts úgy, ahogy jónak látod (ha félsz a vírustól akkor talán jobb, ha beadatod magadnak, valamelyest megnyugvást ad).

2021. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az a kérdés, hogy mi az eltérés a covid és az oltások között.

Bár nem vagyok szakértő, de ismereteim szeirnt:

A vírus teljesen legyártja újra saját magát ki tudja meddig, az mRNS vakcina meg csak egy fehérjét (2-3 napig). Szóval minek nagyobb az esélye, hogy az mRNS oltás lesz a rosszabb vagy a vírus, ugyanannál az embernél?

A vektoros már kicsit komplexebb, mert egy másik módosított vírus (náthavírus) segítségével próbálja ugyanezt végrehajtani. Szóval itt többféle dolog kerül be a szervezetbe, de ugye a nátha ártalmatlanabb, mint a covid.

A kínai esetén meg covid részek és a sejtek nem gyártják, viszont van adjuváns, hogy az immunrendszer észrevegye, aki erre allergiás az ne oltassa magát.

Érdemes elolvasni mindegyik oltás leírását és dönteni.


Kicsit olyan oltás nélkül várni, hogy elkapd a covidot, mint bemelegítés nélkül sportolni, vagy edzés nélkül nekiugrani valaminek.

Lehet edzésen is sérülni, de minek van nagyobb esélye ugyanannál az embernél?

2021. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
Annak van a legnagyobb esélye, probléma mentesen keresztül megy a covid az átlag emberen. És amint ez megtörténik, jóval erősebb és hosszabb védettsége lesz az embernek mint vakcinával. Ha valaki az életkoránál vagy egészségügyi állapotánál fogva veszélyeztetett, annak viszont érdemes beoltatni magát mert a vakcina megvédheti. De erre sincs 100% garancia.
2021. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

Én is csak azért oltattam, hogy legyen kártyám. Sinopharmmal. Orvos nagynéném szerint ennek lehet a legkevesebb mellékhatása, itt a gyártás, a technológia is régóta használt metódus.

Amúgy nekem nem lett tőle semmi mellékhatásom. A karom fájt kb. egy napig, illetve nagyon kicsit fáradt voltam az első után este, de végül is az bármitől lehet.

Környezetemben azt tapasztalom (bár nem reprezentatív), hogy akik már elkapták a covidot és utána akár hónapokkal később oltanak a vektorvakcinákkal, ők mind komolyabb tüneteket mutatnak az oltás után: magas láz több napig, rosszullét, covid-tünetek, stb. Ez volt a Janssen-es és Szputnik-os ismerősömnél is. Viszont, aki nem volt mg covidos, náluk nem vagy kevesebb tünet jött elő ezeknél a típusoknál.


"Másik kérdésem pedig az, hogy aktív covidosként (tehát ha az ember 2-5 nappal az oltás előtt kapja el a vírust) lehet valami baj ha ráadatja az oltást?"

Lehet, igen. Én az oltás előtt 2 nappal csináltattam egy tesztet.

2021. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
40%

A kínaival nem lehet utazni kb. sehová. Nem értem, mi bajod van az mRNS oltással?! Ha félsz, akkor ott van a Janssen, az úgyis csak 1 dózis.


Szerintem nagyobb ennek az egész covidhisztériának a füstje, mint a lángja, de már csak azért is felvenném, hogy ne legyek kiközösítve. És most nem az idős és krónikus betegekről beszéltem, hanem a fiatalokról. Azt ne reméld, hogy nem kapod el, mert el fogod kapni, és egy vírus sokkal több kockázatot rejt magában, mint az oltás! Ha így is úgy is elkapod, akkor nem megéri felvenni az oltást? És még csak Gödényistának sem fognak nézni.

2021. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
37%
3-as Mi a végzettséged, hogy ezt ennyire tudod? Vagy honnan tudod ennyire biztosan?
2021. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Összességében a vírustól lehet több okod félni.
2021. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!