Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az normális ha mindig 37fokos...

Az normális ha mindig 37fokos a testhőm?

Figyelt kérdés
2021. szept. 22. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Nem rossz a hőmérő?
2021. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden hőmérővel ennyi szokott lenni, mindig.
2021. szept. 22. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem esélyes, hogy autoimmun folyamatok fel fellobbanak és olyankor átmenetileg vagy tartósan hőemelkedéssel reagál a szervezet a gyulladásra. Sajnos elég nehéz felderíteni konkrétan mi az, vérvétellel lehet például antitesteket nézetni mindenféle dologra, pajzsmirigy és hasonlók.
2021. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Nekem mindig annyi, 28 éves nő vagyok és kb 16-17 éves koromban vettem észre. Tavasszal például minden nap mérték munkahelyen is és 36,9 volt a legtöbbször.

Háziorvosnak meg lett említve, legyintett rá.

2021. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
nekem menstruacio elott par nappal megy fel kerek 37re, mikor megjon visszall a testho. alt nekem 36,3-36,8 kozt kozog
2021. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es voltam, hazaértem, megmértem, erős 36.8. Ciklus 8. napján vagyok. Azt olvastam, hogy a ciklus bizonyos időszakaiban akár ilyen 37.2 értékek is jók...

Hát, Kérdező, nem tudom, szerintem nem feltétlen baj, legalábbis remélem.

Orvosnak megemlítheted, egyébként egy labor úgysem árt évente egyszer.

2021. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akiknek a 37-37,3°C testhő teljesen normális, sőt olyan is van - ritkán -, akinek a 38°C a normális testhő. A 36-36,8°C ÁTLAG normál testhő. Lehet felette, de alatta is.


Személyesen találkoztam olyan gyerekkel, akinek a normál, állandó testhője (fiú) 37,3-37,5°C közötti volt, és ha új ápolónő került a betegszobára, a gyermekotthonba, aki nem tudott erről, annak mindig bekamuzta, hogy beteg, és ezért nem kellett suliba mennie. Persze, amikor jött olyan, aki ismerte őt, akkor lebukott. :)

2021. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és azt kifelejtettem, hogy éjélhez közeledve MINDENKINEK magasabb lesz a testhője legalább 1-1.5°C-kal is. Tehát, ha valaki lázas, éjfélhez közel már fals eredményt adhat a lázmérés. Inkább ezért éjfél után célszerűbb lázat csillapítani.

(#7-es voltam)

2021. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!